معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی   گیلان روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا بیان داشت: بررسی شیوع ناباروری و تعیین عوامل موثر بر آن با توجه به ویژگی استان های مختلف و شرایط اجتماعی، فرهنگی و اقلیمی توسط دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری مرکز ملی تحقیقات سلامت همزمان با سراسر کشور در استان گیلان به اجرا درآمده است.

فردین مهرابیان خاطر نشان کرد: بررسی شیوع ناباروری در راستای اجرایی کردن سیاست های کلی جمعیت مرتبط با سلامت و به منظور برنامه ریزی مناسب و موثر در زمینه ناباروری و پیشگیری از آن به اجرا درآمده است.

وی با بیان این که تشخیص زودرس زوج های نابارور و شناسایی و پیشگیری از عوامل مستعدکننده ناباروری موجب افزایش طول دوره باروری در زوج می شود، اظهار داشت: این مهم رسیدن به تعداد دلخواه فرزندان را نیز برای خانواده ها میسر می کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان داشت: در اجرای این طرح کارشناسان مامایی مجرب و آموزش دیده از تعداد یک هزار زن ۱۵ تا ۴۹ ساله همسردار واجد شرایط در قالب ۱۰۰ خوشه ( ۷۵ خوشه شهری و ۲۵ خوشه روستایی ) با مراجعه به درب خانه در شهرستان های منتخب رشت، صومعه سرا، بندرانزلی و سیاهکل پرسشگری خواهد شد.

بررسی شیوه ناباروری و تعیین عوامل موثر بر آن به مدت یک ماه ادامه دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.