رئیس کارگروه سایبری شورای پدافند غیر عامل استان گیلان در این کارگاه با اشاره به اهمیت توجه به پدافند غیر عامل در حوزه فناوری گفت: امروز دشمنان تلاش دارند تا از طریق جنگ نرم کشور ما را مورد تهدید قرار دهند .

سعید زاهدی با اشاره به اینکه جنگ سایبری دارای هیچ مرز و حدودی نیست افزود: امروز دشمن با این هدف که با کمترین هزینه در مقابل ما بایستد ، ماهیت خود را از جنگ سخت به جنگ نرم تغییر داده است.

وی در ادامه به بیان اهداف جنگ سایبری از سوی دشمنان اشاره کرد و گفت: امروزه در جنگ های پیشرفته علاوه بر توجه به بعدهای زمینی ، هوایی ، دریایی و فضایی به بعد پنجم یعنی سایبری نیز توجه می شود.

 در ادامه این کارگاه  و  با حضور سرگرد علی قاسمی جانشین یگان امنیتی سپاه قدس گیلان ضرورت توجه به نقش  پدافند غیر عامل ،  کارکردهای پدافند غیر عامل در حوزه های مختلف و همچنین نقش قرارگاه ها و کارگروه های پدافند غیر عامل  در جهت مقابله با هرگونه تهدید دشمنان  مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین به مناسبت هفته پدافند غیر عامل و گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی رزمایش پدافند غیر عامل در دبیرستان دخترانه فنی و حرفه ای ۱۷ شهریور آستانه اشرفیه برگزار و دانش آموزان با نحوه مقابله با بمباران هوایی ، نحوه پناه گیری ،  امدادرسانی ، اطفاء حریق ، تخلیه ساختمان و ... آشنا شدند.

همچنین به مناسبت این هفته نشست خبری فرماندار آستانه اشرفیه با جمعی از خبرنگاران این شهرستان برگزار شد.

رحیم حیدری در این نشست کاهش آسیب های اجتماعی ، ذهنی و جسمی در بین اقشار مختلف جامعه را از اهداف پدافند غیر عامل دانست و گفت: پدافند غیر عامل تلاش دارد تا جامعه را در مقابل بسیاری از آسیب ها و خطرات احتمالی توانمند کند.

وی بر نقش رسانه ها در تحقق اهداف پدافند غیر عامل تاکید کرد و گفت: ایجاد آرامش روحی و روانی در بین جامعه از مهمترین وظایف رسانه ها در جهت تحقق اهداف پدافند غیر عامل است .

وی در ادامه به فعالیت پنج کمیته پدافند غیر عامل در این شهرستان اشاره کرد و افزود: کمیته مقابله با تهدیدات بیو تروریسم ، کمیته ژنتیکی ، پشتیبانی شهری و زیر بنائی ،  کمیته امنیتی ، انتظامی و سلامت بیولوژیک  ، کمیته صنعت ، بازرگانی و کشاورزی و کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات و مشارکت مردمی  از کمیته های پدافند غیر عامل این شهرستان اند.

حیدری با اشاره به هفته پدافند غیر عامل در این شهرستان گفت: در این هفته  تعداد ۳۰ برنامه با موضوع پدافند غیر عامل  برگزار می شود.

هر اقدام غیرمسلحانه‌ای که موجب کاهش آسیب‌پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان‌های کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن شود، پدافند غیرعامل گفته می شود.

هشتم تا چهاردهم آبان ماه امسال هفته پدافند غیر عامل  است.

شهرستان آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر در شرق استان گیلان واقع است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.