به گزارش خبرنگار ایرنا معاون تبلیغ حوزه علمیه آستارا روز یکشنبه در این همایش در مسجد صاحب الزمان (عج) این شهرستان گفت: حضرت قاسم (ع) شایسته ترین الگو برای نوجوانان است و از پیام های آن بزرگوار، ملاک نبودن سن در دفاع از حریم ولایت است. 

حجت الاسلام جبرئیل ملکی افزود: نوجوانان ایران اسلامی در سنگر علم و دانش باید همواره تابع امام زمان (عج) باشند و برای اینکه از مسیر ولایت خارج نشویم، باید رفتار و اخلاق خود را بر اساس آموزه های دینی و قرآنی تنظیم کنیم. 

وی بیان کرد: مهم ترین وظیفه دانش آموزان فراگیری دانش است و نوجوان مهدوی باید با تهذیب و تزکیه نفس، در جبهه علم به درجات عالی دست یابد. 

ملکی گفت: دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی توسط نوجوانان ضروری است و شهید حسین فهمیده، نمونه بارز نوجوان ایرانی بود و با الگوگیری از قاسم (ع) جانش را در راه اسلام، انقلاب و ولایت فدا کرد. 

وی بیان کرد: قاسم (ع) تا آخرین قطره خون و نفس خود در برابر ظلم ایستاد و جان خود را فدای ولایت و اسلام کرد و اگر نوجوانان و جوانان ما در دفاع از اسلام و ولایت آماده جانفشانی باشند، دشمنان به هدف های پلید خود نخواهند رسید. 

عبارت احلی من العسل منسوب به حضرت قاسم فرزند امام حسن (ع) است که در شب عاشورا در پاسخ به عمویش امام حسین (ع) که از او پرسید: مرگ نزد تو چگونه است؟ او پاسخ داد: برای من شیرین تر از عسل است. 

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و حرم امزادگان ابراهیم و قاسم (ع) از اماکن زیارتی این شهرستان است.

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.