رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت گفت: شورای اسلامی شهر رشت با تمام توان و در حد وسع خود پشتیبان سازمان‌های مرتبط و تشکل‌های مردم نهاد در زمینه ساماندهی وضعیت کودکان کار و خیابانی است.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد حسن عاقل منش در نشست این هفته کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با تاکید بر برنامه ریزی برای سامان دادن به وضعیت کودکان کار و خیابانی گفت: شورای اسلامی شهر رشت با تمام توان و در حد وسع خود پشتیبان سازمانهای مرتبط و تشکلهای مردم نهاد در زمینه ی ساماندهی وضعیت کودکان کار و خیابانی است.

  رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به فرا رسیدن ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) که به روز جهانی کودکان کار نامگذاری شده این روز را فرصتی برای پرداختن به دغدغه ها و مسائل کودکان کار و خیابانی دانست و گفت: این کودکان هم اکنون نیازمند توجه، آموزش، استعدادیابی و توانمندسازی هستند.   وی با اشاره به بازدید اخیر خود که به مناسبت فرا رسیدن این روز با همراهی رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورا خانم فاطمه شیرزاد به طور مشترک با همراه شماری از مسوولان و همچنین مدیران شهری از خانه نگهداری کودکان کار انجام شد، تاکید کرد: با برنامه ریزی موسسه خیریه حامی شایسته گیلان ما برای برخی از کودکان کار شهر رشت اقداماتی انجام شده و برای آنها برنامه هایی متنوع در یک مجموعه ی خانگی نیز تدارک گردیده است که جا دارد از حسین احمددوست مدیر این موسسه به دلیل تلاشهایش در این زمینه تشکر کنیم و خواستار همکاری همه سازمانها و دستگاه های مرتبط با موضوع کودکان کار باشیم.   وی ادامه داد: در جریان بازدید از مرکز روزانه کودکان کار و مرکز شبانه روزی کودکان خیابانی متوجه شدیم که به وسیله مددکاران موسسه خیریه یاد شده این کودکان شناسایی و جذب شده اند و کودکان خیابانی به وسیله اورژانس اجتماعی با حکم قضایی از سراسر نقاط گیلان جذب شده و مورد حمایت این موسسه قرار می گیرند.   رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت همچنین افزود: یازده دستگاه مختلف مسوولیت ساماندهی از کودکان کار و خیابان را بر عهده دارند و در این زمینه اداره کل بهزیستی استان همیشه حمایت لازم را از این مجموعه ها داشته و نیاز هست بقیه دستگاه ها نیز تلاش خود را بیشتر کرده و حمایتهایشان را افزایش دهند.   رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت در ادامه به فرا رسیدن هفته صنایع دستی نیز اشاره کرد و گفت: صنایع دستی جلوه یی از هنرهای سنتی و بومی هر منطقه است که هنرمندان با بهره گیری از مواد اولیه بومی منطقه خود و با استفاده از خلاقیت، نبوغ و توانمندی فردی محصولاتی تولید می کنند که با ارزش افزوده بالا جلوه هایی از نمایش فرهنگ اصیل و بومی خود را نشان می دهند.

   

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.