به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان، امروز چهارشنبه در نشست مشترک مدیریت شهری لاهیجان با دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو ایران در عمارت خانه سنتی شهرداری لاهیجان تفاهمنامه مشترک بین مدیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و شهردار لاهیجان امضاء شد.
مدیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران مدیر کل کمیسیون ملی یونسکو جشنواره های جهانی چای و نوروز را دو برنامه آینده شهر لاهیجان معرفی کرد و در ادامه تفاهمنامه مشترک بین مدیرکل کمیسیون ملی یونسکو و شهردار لاهیجان امضاء شد.
حجت اله ایوبی با تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) و ایام ماه مبارک رمضان گفت: خوشحالم که در شهر ایده های خلاق، شهر انرژی های مثبت و نور و شبهای روشن حضور دارم.
وی افزود: شهردار جوان و خلاق این شهر اراده کرده است که شادی را به مردمان شهرش هدیه دهد و ما نیز وظیفه داریم این اراده های باشکوه را همراهی کنیم.
وی یادآورشد: لاهیجان به یک کارگاه ایده های خلاق تبدیل شده و در جهان امروز بسیار سازنده و ارزشمند است.
وی با اشاره به جشنواره ضیافت خوبان شهرداری لاهیجان در حاشیه استخر گفت: جشنواره ضیافت خوبان یک جشنواره ایرانی است که در آن هم مدح ائمه و هم شاهنامه خوانی بسیار عالی در کنار هم چیده شده اند و یک ضیافت ایرانی را تشکیل داده اند.
مسعود کاظمی شهردار لاهیجان نیزدر این نشست گفت: شهر لاهیجان میزبان اولین ها و بهترین ها در طول تاریخ ،شهر عالمان دینی و شهر فرهنگ و هنر و پایتخت چای ایران است و آمادگی میزبانی اجلاس کشورهای نوروزی به عنوان نماینده یونسکو را دارد.
وی افزود: به عنوان مجری و عامل به اجرای مصوبات شورای محترم اسلامی شهر، تلاش کردیم شهروندان شاداب تر و راحت تر زندگی کنند،از این رو سال 98 را به عنوان سال جشنواره های لاهیجان نام گذاری کردیم.
وی با بیان اینکه استان گیلان شایسته بهترین ها بوده و ظرفیت های خدادادی دارد که باید به نحو احسن استفاده شود ، اظهارداشت: مشارکت و حضور شهروندان لاهیجان در جشنواره های سطح شهر نشان از مدنیت شهر لاهیجان دارد.
وی افزود : تلاش کرده ایم با برگزاری جشنواره های متعدد از جمله میزبانی پخش زنده فوتبال جام جهانی روسیه در سطح شهر با حضور بیش از 25 هزار نفر، اجرای نمایشهای آیینی، برگزاری نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند که در تقویم تئاتر کشور به ثبت رسیده است ، جشنواره های نوروزی و ضیافت خوبان در ماه مبارک رمضان با حضور هنرمندان مطرح گیلان و برگزاری مسابقات فرهنگی برای شهروندان شادی آفرین باشیم.
کاظمی تصریح کرد: با توجه به طرح برنامه راهبردی شهرداری لاهیجان با افق 20 ساله و سال 2020 که سال دیدار از گیلان است در سه محور محلی، ملی و فراملی برنامه ریزی شده است .
شهردار لاهیجان گفت: طرح جامع ترافیک و مسیرهای دوچرخه سواری، احداث دیوار کتاب و تشکیل کارگروه فرهنگی، اجتماعی شهرداری لاهیجان در مقیاس ملی از اتفاقات خوبی است که مردم باید بدانند مسئولان شهرستان در فکر اتفاقات خوب و مثبت هستند.
وی یادآورشد: برای شناساندن لاهیجان زیبا باید کارهای زیبا و ماندگار انجام گیرد و جشنواره چای ایرانی باید در سطح بین المللی برگزار و در تقویم بین المللی ثبت شود تا با حضور سایر کشورهایی که در آنها چای کشت می شود، شاهد رونق اقتصادی مردم منطقه و تعددکارآفرینی باشیم.
در ادامه این نشست، سخنگوی شورای اسلامی شهر گفت: لاهیجان به لحاظ فرهنگی و تاریخی از قدمت زیادی برخوردار است و مردمان شهر همیشه در کشور و استان به مردمانی با فرهنگ مشهورند و عالمان زیادی در حوزه های فرهنگ و هنر و دانش در این دیار پرورش یافته اند.
جواد نجار تمیزکار افزود: به تناسب همین سابقه تاریخی باید انتظارات مردم با فرهنگ شهر که همواره همراه و همگام با مسئولان هستند، برآورده شود.
وی یادآورشد: در دوره پنجم شورای اسلامی شهر دقت شد برنامه هایی چیده شود تا شهر لاهیجان میزبان اولین ها باشد.
وی تصریح کرد: با توجه به خواست و انتظار مردم در برگزاری دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان باید گامهایی به سمت جهانی شده برداریم و تلاش کنیم گروههای بین المللی نیزدر جشنواره امسال حضور داشته باشند.
شب گذشته دکتر ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران که فرماندار، نماینده شهرستان های لاهیجان و سیاهکل ، مسعود کاظمی شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهرستان حضور داشتند از نمایشگاه شب های روشن لاهیجان دیدن کرد .
مولودی خوانی حاج جواد تلطفی از تهران ، اجرای نمایش گروه محمد هندی، شاهنامه خوانی و نقالی توسط سمیرا واحد از دیگر بخش های این برنامه بود که مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.
لاهیجان در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
6029 / 6030
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.