به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار آستارا روز دوشنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در فرمانداری این شهرستان گفت: جنگل ها و اراضی ملی از ثروت های طبیعی و خدادادی است و در حفاظت آنها نباید کوتاهی شود.
وی اظهار کرد: بر اساس گزارش دستگاه های مسئول، قطع درختان و ساخت کوره هال زغال در اراضی جنگلی هم مرز استان های گیلان و اردبیل در ارتفاعات آستارا ادامه دارد و رفع کامل این مشکل، مستلزم تامین نیروی حفاظتی و ماشین آلات لازم است.
وی ادامه داد: این مشکل و ضرورت تامین نیروی حفاظتی و خودروهای لازم، به دستگاه های استانی اعلام می شود و چشم انتظار اقدام قاطع مسئولان بالادستی هستیم.
نسرین غزنوی سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا نیز در این جلسه گفت: در هر ماموریت و گشت ماموران یگان حفاظت در اراضی جنگلی، همیشه فردی به جرم قطع یا سوزاندن درختان مشاهده یا دستگیر می شود و بیشتر متخلفان، از ناحیه استان اردبیل هستند.
وی افزود: متخلفان با قطع درختان جنگل ها و ساخت کوره و تهیه زغال از چوب آلات جنگلی، به اراضی ملی آستارا خسارت وارد می کنند و نیروی انسانی و امکانات موجود اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان برای رفع کامل این معضل جوابگو نیست.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و 40 هزار هکتار اراضی ملی در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد.
7106 / 7124/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.