اخبار مرتبط

حمیدرضا سلیمانی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سهمیه تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی این شهرستان در این مدت 34 میلیارد و 830 میلیون ریال بوده ادامه داد: با افزایش و جذب به موقع اعتبارات ، 456 نفر از متقاضیان از این تسهیلات بهره مند شدند که حدود 306 درصد افزایش جذب اعتبارات در این بخش را شاهد بوده ایم که در نوع خود بی سابقه است.
وی با اشاره به اینکه این تسهیلات در زمینه تهیه ، تامین و تجهیز ماشین آلات کشاورزی به کشاورزان منطقه پرداخت شده افزود: شهرستان آستانه اشرفیه در زمینه جذب و پرداخت تسهیلات بخش توسعه مکانیزاسیون رتبه نخست استان گیلان را به خود اختصاص داده است .
سلیمانی اظهار داشت: هم اکنون این شهرستان از وجود 760 دستگاه ماشین نشاء کار ، 751 دستگاه تراکتور ، 610 دستگاه کمباین ، 9 هزار و 650 دستگاه انواع تیلر و یک هزار و 880 دستگاه انواع موتور پمپ برخوردار است .
وی در ادامه تسهیل در عملیات کاشت ، داشت و برداشت محصولات کشاورزی به خصوص برنج و بادام زمینی را از اهداف توسعه بخش مکانیزاسیون کشاورزی این منطقه عنوان و ابراز امیدواری کرد با رشد ماشین آلات کشاورزی در این شهرستان شاهد رونق تولید و افزایش درآمد کشاورزان منطقه باشیم.
شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن حدود 30 هزار هکتار از زمین های کشاورزی شامل برنج ، بادام زمینی، چای ، انواع محصولات باغی ، صیفی جات یکی از قطب های مهم کشاورزی گیلان است .
این شهرستان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای 105 روستاست و در شرق استان واقع شده است.
7287
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.