اخبار مرتبط

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنگرود گفت: نیکوکار لنگرودی با وقف یک باب منزل مسکونی اولین وقف گیلان را در سال ۹۸ ثبت کرد.

به گزارش ایلنا از لنگرود، حجت الاسلام رمضانعلی پاکیزه، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنگرود، اظهار کرد: یک نیکوکار لنگرودی نخستین وقف سال۹۸ استان گیلان را در سال جاری به ثبت رساند.

وی خاطرنشان کرد: این نخستین وقف گیلان در سال جاری و دومین وقف گیلان همزمان با اجرای طرح آرامش بهاری ۹۸ است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنگرود اعلام کرد: سید نورالدین میر باهوش یک باب منزل مسکونی خود را در روستای پلت کله لنگرود به مساحت۱۷۰ متر مربع وقف کرد.

وی افزود: ارزش ریالی این ملک موقوفه ۲ میلیارد و پانصد میلیون ریال است.

پاکیزه خاطرنشان کرد: نیت وقف این نیکوکار، عمران و آبادانی مسجد شهدای روستای پلت کله است.

وی در ادامه گفت: شهرستان لنگرود از چند سال گذشته تاکنون و به جهت تبلیغات موثر در ایام تبلیغی مانند عید نوروز و اجرای طرح آرامش بهاری و دیگر کارویژه‌های سازمان اوقاف مانند بصیرت عاشورایی در محرم و سوگواره یاس نبوی در ایام فاطمه توانسته عملکرد قابل توجهی در ثبت وقف‌های جدید داشته باشد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنگرود افزود: در سال ۹۷، ۱۰ وقف جدید با ارزش ریالی ۵ میلیارد ریال در شهرستان لنگرود به ثبت رسید.

وی خاطرنشان ساخت: این در حالی است که این رقم در سال های ۹۶ و ۹۵ به ترتیب هفت و چهار وقف بوده است.

پاکیزه با بیان اینکه راهکار جدید سازمان اوقاف برای مشارکت همگانی در سنت حسنه وقف، اجرای طرح وقف مشارکتی است، گفت: شهرستان لنگرود یکی از پیشگامان وقف مشارکتی در گیلان است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنگرود اعلام کرد: در سال ۹۶، ۱۱۰ نیکوکار لنگرودی یک وقف مشارکتی با نیت انجام فعالیت‌های قرآنی در این شهرستان به ثبت رساندند.

شهرستان لنگرود ۱۰۰موقوفه و ۱۵۷۲رقبه دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.