سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا شامگاه یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: آستارا گردی برای پنجمین سال اجرا می شود و از محدوده طرح سالمسازی سفیر امید شروع و موزه فرهنگ و آموزش مدرسه حکیم نظامی، جاده مرزی، بقاع شیخ محمود خیوی و پیر قطب الدین، تالاب استیل و پارک پناهگاه حیات وحش را شامل می شود.
پردل امیری نژاد افزود: این تور صبح ها از ساعت 10 و عصرها از ساعت 15 با شرکت حدود 30 نفر در هر نوبت، با یک دستگاه مینی بوس شهرداری اجرا می شود و در صورت افزایش تقاضا، وسیله نقلیه اضافه خواهد شد.
وی بیان کرد: تا پایان تعطیلات نوروز جشنواره بازی های بومی و محلی آستارا با همکاری اداره ورزش و جوانان این شهرستان با اجرای موسیقی محلی و با هدف ارتقای نشاط اجتماعی برگزار خواهد شد.
امیری نژاد اضافه کرد: 615 واحد اقامتی نظیر هتل، هتل آپارتمان و مسافرخانه با ظرفیت حدود پنج هزار نفر در یک شبانه روز برای اسکان گردشگران آماده شده و از اول تا چهارم فروردین ماه، بیش از 80 درصد اماکن اقامتی آستارا پر شده است.
تالاب استیل، باغ پرندگان، پارک حیات وحش، نوار ساحلی، بازار ساحلی، منطقه دربند، گردنه حیران، بهشت کاکتوس ها، آبشار لاتون، موزه فرهنگ و آموزش مدرسه حکیم نظامی، آبگرم کوته کومه، بقعه های پیر قطب الدین صفوی و سید ابراهیم و سیدقاسم (ع) از جاذبه های آستاراست.
این شهرستان با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و مرکز آن با میزبانی چند میلیون مسافر داخلی و خارجی در سال، جزو 20 شهر گردشگرپذیر ایران است.
7105 / 7124 / 2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.