اخبار مرتبط

گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان به ایرنا حاکیست؛ بنا به اظهار امین نجات رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود، مأموران یگان حفاظت محیط زیست چاف و چمخاله در رودخانه رادارکومه تورهای زیر آبی را جمع آوری و رودخانه را از دام های مذکور پاکسازی کردند.
وی ادامه داد: در این عملیات 10 رشته دام زیر آبی به همراه دیگر ادوات جرم کشف و ضبط شد .
نجات اضافه کرد: علیرغم ممنوعیت صید ماهیان بدلیل تخم ریزی و زادآوری ، صید به روش های غیر مجاز انجام که در صورت مشاهده با لحاظ ممنوعیت صید ، با عامل یا عاملان برخورد می شود.

** رهاسازی یک قطعه بوتیمار و کاکایی در شهرستان لنگرود
رئیس اداره محیط زیست لنگرود گفت: دو قطعه پرنده (شامل یک قطعه بوتیمار زبان محلی لوله گرگ و یک قطعه کاکایی) آسیب دیده که از ناحیه بال زخمی شده بودند، توسط شهروندان علاقمند به طبیعت به این اداره تحویل که پس از بهبودی و اطمینان از سلامت آنها، در تالاب کیاکلایه رهاسازی شدند.
بوتیمار پرنده آبچر و از خانواده حواصیلان است؛ ویژگی اصلی این پرنده که آن را از دیگر اعضای تیره حواصیلان متمایز می‌کند، گردن کوتاه‌تر آن است، هنگام احساس خطر، بی‌حرکت می‌ایستد و سر و منقار خود را به طرز خاصی عمودی نگاه می‌دارد و به حالت قوز کرده در حالی که سر خود را پایین نگه می‌دارد، راه می‌رود. آهسته و به دشواری پرواز می‌کند و پس از اوج گرفتن، گردن خود را جمع می‌کند.
کاکایی‌ها نیز به‌طور کلی پرندگانی با جثه‌ای متوسط تا بزرگ هستند و رنگشان معمولاً سفید یا خاکستری است. این پرندگان اغلب نشانه‌های سیاه‌رنگی بر روی بال یا سرشان دارند. پاهایشان پره‌دار و منقارشان ضخیم و دراز است. هر دو پرنده نر و ماده به یکدیگر شبیه هستند و بر روی زمین یا درون آبگیرها آشیان می‌کنند. کاکایی از ماهیان، سخت‌پوستان، نرم‌تنان، حشرات، لاشه حیوانات و نیز میوه‌ها و مواد گیاهی تغذیه می‌کند.
شهرستان لنگرود در 60 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
7296/2007/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.