مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان روز پنجشنبه درباره مرکز تخصصی علوم کودک و نوجوان کانون پرورش فکری استان به خبرنگار ایرنا بیان داشت: برای راه اندازی این مرکز بیش از یک میلیار ریال از منابع ملی و استانی هزینه شده و تخصصی‌ کردن مراکز فرهنگی هنری و رصد توانمند های علمی کودکان و نوجوانان ایران از اهداف گشایش این مرکز است.
اسفندیار ضیائی خاطر نشان کرد: فعالیت در عرصه‌ ستاره ‌شناسی، آموزش رباتیک، محاسبه ذهنی با چرتکه و برپایی کارگاه ‌های زیست‌ شناسی، شیمی و فیزیک، سایت کودک، نوجوان و بازی‌ های رایانه ای از فعالیت های این مرکز بوده و در این میان خانه بازی‌، سرگرمی و خلاقیت آن به تنوع‌ بخشی فعالیت‌ ها و ایجاد فضایی پرنشاط برای کودکان و نوجوانان کمک‌ می‌ کند.
بازگشایی مرکز فرهنگی شهرستان آستانه اشرفیه و کتابخانه سیار شهری رشت از دیگر پروژه های دهه فجر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان است.
بیش از 50 هزار کودک و نوجوان در 31 مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان گیلان عضو هستند.

** بهزیستی گیلان و آموزش و پرورش استان به منظور تعاملات و همکاری های بیشتر و متقابل دو دستگاه در راستای اجرای قوانین بالادستی و به منظور مدیریت بهتر و مشارکت در تصمیم گیری ها و فعالیت ها با در نظر گرفتن منافع کودکان و نوجوانان تفاهمنامه همکاری امضاء کردند.
گیلان دارای بیش از 391 هزار دانش آموز است. بیش از 90 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی استان هستند.
7286 / 2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.