آمنه جمشیدی رودباری امروز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هزینه کرد این اعتبار در مرحله مبادله موافقت نامه برای برگزاری مناقصه و آغاز عملیات اجرای طرح های زیربنایی در بخش کشاورزی استان گلستان است.

به گفته وی با این اعتبار جاده‌های بین مزارع، قنوات، چاه های آب، لایروبی کانال‌های زهکشی، انتقال آب و ایلراه های عشایری خسارت دیده از سیل امسال گلستان بازسازی خواهد شد.

جمشیدی اضافه کرد: تاکنون ۱۴۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض و یک هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه به بهره برداران بخش کشاورزی خسارت دیده از سیل استان گلستان پرداخت شده است.

وی گفت: مرحله نخست پرداخت خسارت به بهره برداران خسارت دیده بخش کشاورزی استان (۵۰ درصد خسارت وارده) تا هفته آینده پایان می یابد و پرداخت ۵۰ درصد خسارت باقی مانده هم با تخصیص اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه اجرایی خواهد شد.

به گفته وی طبق مصوبه ۳۱ فروردین ماه ۹۸ هیات وزیران، پرداخت غرامت به بهره برداران کشاورزی متناسب با درصد خسارت و با تایید کارگروه استانی و همکاری بانک‌های عامل صورت می گیرد.

بارش شدید باران، طوفان و جاری شدن سیلاب در روزهای پایانی سال قبل و ابتدای امسال موجب آبگرفتگی بخشی وسیعی از گلستان شد و خسارت‌های زیادی به بخش‌های گوناگون وارد کرد؛ خسارت وارده به بخش کشاورزی هم شامل زراعی، باغی، دام و طیور، آبزیان و تاسیسات زیربنایی ۱۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از سوی کارشناسان سازمان جهادکشاورزی استان برآورد شد.

در جریان سیل امسال گلستان ۱۱ نفر نیز در شهرهای مختلف استان جان باختند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.