حجت‌الاسلام والمسلمین محمود ترابی درخطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته مردم گنبدکاووس گفت که دشمنان نمی‌توانند توسعه روابط دو کشور همسایه و عزتمندی و اقتدار آنها را تحمل کنند بنابراین بر اساس سیاست معروف استعمار پیر یعنی انگلیس مبنی بر "تفرقه بینداز و حکومت کن"، عمل می‌کنند.

وی با تشبیه آتش زدن کنسولگری ایران در نجف با حوادث اخیر در برخی شهرهای کشورمان، افزود: افراد ناشناسی که این اقدام را انجام دادند بدون تردید از اهالی شهر نجف نبودند بلکه افراد اجیر شده دشمنان و منافقین بودند که باید حساب آنها را از مردم مومن و مسلمان عراق جدا کرد.

حجت‌الاسلام ترابی با تاکید بر ضرورت هوشیاری و بصیرت مردم دو کشور ایران و عراق در حوادث اخیر، اضافه کرد: دستگاه دیپلماسی کشورمان بایستی ابعاد حقوقی و سیاسی این موضوع را پیگیری نماید و علاوه بر آن چشم مردم عراق هم به گفتمان مرجعیت دینی‌ این کشور است.

وی تصریح کرد: بدون تردید آنگونه که رهبری انقلاب نیز چندی پیش فرمودند "آینده از آن مردم بویژه جوانان پاک و مومن عراق است" و این نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان نیز با بصیرت و آگاهی مردم و حضور آنها در صحنه به شکست می‌انجامد.

خطیب جمعه گنبدکاووس با اشاره به آرامش ایجاد شده در کشور پس از برخی حوادث ناشی از گران شدن بنزین، گفت که همه مسوولان بایستی از مردم صبور و انقلابی ایران قدردانی کنند و مردم نیز بدانند که گران شدن بنزین، تصمیمی امنیتی و راهبردی مناسب برای مقابله با تحریم‌های اقتصادی دشمنان در شرایط فعلی می‌باشد.

حجت الاسلام ترابی افزود: اکنون انتظار مردم از دولتمردان، ایجاد اعتماد و عمل به قولشان مبنی بر عدم افزایش قیمت دیگر کالاها و خدمات به بهانه گران شدن بنزین است و در این راه بایستی از تمامی ظرفیت‌های نظارتی استفاده و با متخلفان و سوء‌استفاده کنندگان احتمالی برخورد شود.

وی اضافه کرد: انتظار دیگر مردم از دولت پس از گران شدن بنزین، شفاف سازی درآمدهای حاصله و توزیع عادلانه آن بین همه واجدین شرایط است و اگر بخشی از این درآمدها نیز صرف بهبود و تقویت حمل و نقل عمومی شود، مردم اعتراضی ندارند اما باید دقیق گزارش شده تا مردم قانع شوند.

حجت‌الاسلام ترابی به سخنان اخیر رهبری انقلاب درجمع بسیجیان نیز اشاره کرد و با تاکید بر ضرورت توجه جدی به منویات رهبری و تجزیه و تحلیل صحیح و بازنشر آن دربین گروه‌های مختلف مردم، تصریح کرد: آنگونه که رهبری فرمودند دشمنان از وحدت و انسجام حاکم بین اقوام ساکن در ایران واهمه دارند و برای برهم زدن آن همواره برنامه‌ریزی و توطئه می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز توطئه‌های دشمنان عمیق، پیچیده و خطرناک است، تصریح کرد که تنها در سایه حفظ وحدت و انسجام، بصیرت و آگاهی و حضور فعال در همه صحنه‌ها و نیز پیروی از منویات رهبری انقلاب می‌توان بر این توطئه‌ها غلبه و یا آن را خنثی کرد.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت و پنج هزار و ۷۲ کیلومتر مربع وسعت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.