سرتیپ دوم ستاد روح الامین قاسمی چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردم گرگان در همان روز اعتراضات همراهی خوبی با نیروی انتظامی مستقر در کف خیابان داشتند و اجازه تحرک به فرصت طلبان ندادند ضمن اینکه شخصا با حضور در بین معترضان و مذاکره آنها را دعوت به ترک محل و بیان اعتراضات از مجاری دیگر کردم که با همراهی صورت گرفته تجمع بدون مشکل خاصی پایان یافت.

فرمانده انتظامی گلستان گفت: اینکه چند روز پس از آن قضایا و در شرایطی که شاهد ثبات و آرامش عمومی هستیم، برخی مباحث و شایعات مبنی بر کشته شدن فرد یا افرادی در گرگان مطرح می شود، بنظر می‌رسد نوعی فضاسازی برای مقاصد خاص است.

سردار قاسمی افزود: روزی که تجمع اعتراضی در گرگان صورت گرفت، در حالیکه شرایط به سمت آرامش در حال پایان بود یک فرد شرور با تبر به تعدادی از شهروندان و عوامل انتظامی حمله کرد و بناچار با ابزار فیزیکی پلیس زمین گیر شد که آن فرد هم اکنون در صحت و سلامت تحت نظر مرجع قضایی برای رسیدگی به جرم است.

وی اضافه کرد: این فرد به همراه دوستش با یک دستگاه سواری وانت وارد میدان ولی عصر گرگان شده و با آتش زدن لاستیک و استفاده از سلاح سرد دیگر شهروندان را با تهدید مجبور به تعرض علیه پلیس کرد که عوامل انتظامی مقتدرانه برخورد لازم را کردند.

فرمانده انتظامی گلستان با تصریح بر اینکه اقتدار پلیس در آن روز خاص به رخ اشرار کشیده شد، اظهار کرد: در شرایط عادی هم اگر احدی بخواهد شرارت کند و امنیت مردم را به خطر اندازد، با برخورد مقتدرانه و در عین حال قانونمند انتظامی مواجه می شود و تاکید می کنم همواره مهربانانه در کنار مردم حافظ امنیت هستیم.

سردار قاسمی تصریح کرد: همکاری اهالی گرگان با پلیس برای مهار اغتشاش حاکی از شایستگی و شعور بالای آنان بود؛ مردم بعد از فرمایشات رهبری مبنی بر وفاق و همدلی سخنان معظم له را فصل الخطاب خود قرار داده و با وجود برخی دلخوری‌ها و اعتراضات صف خود را از آشوبگران جدا کردند.

گفتنی است پیش از این جانشین فرمانده انتظامی استان گلستان گفته بود ۲ نفر از عوامل اصلی اغتشاشات اخیر و تحریک مردم استان شناسایی و دستگیر شده‌اند.

استان گلستان به مرکزیت گرگان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.