علی رضا تابش در این سفر علاوه بر بررسی آخرین وضعیت ساخت واحدهای مسکونی سیل زدگان و بهره برداری از برخی خانه های بازسازی شده؛ آغاز عملیات ساخت واحد مسکونی شهری و روستایی در مناطق سیل زده گلستان را هم کلید خواهد زد. 

بهره برداری از ۵۰۰ واحد مسکونی با اعتبار بالغ بر ۴۱۰ میلیارد ریال از مهمترین برنامه های حضور رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان گلستان است که صبح فردا چهارشنبه بصورت متمرکز در روستای قانقرمه شهرستان سیل زده آق قلا به بهره برداری می رسد.

در سفر رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به گلستان همچنین ۱۳۶۰۰ خانه تعمیر شده مناطق سیل زده با اعتباری بالغ بر ۱۷۸۰ میلیارد ریال بهره برداری می شود.

 همچنین هزار واحد مسکونی گلستان که از محل تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی ساخته شده با اعتبار ۲۶۰ میلیارد ریال افتتاح خواهد شد.

تحویل دو هزار جلد سند مالکیت به خانوارهای روستایی از جمله برنامه های سفر تابش به استان گلستان و بهره برداری از ۵۹ طرح هادی روستایی با اعتبار بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال از دیگر برنامه های سفر یک روزه رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به گلستان است.

در سیل گلستان ۲۱ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی در استان خسارت دید که ۱۴ هزار و ۴۱ واحد در ۵۰۰ روستا و هفت هزار و ۷۵ واحد در شهرهای آق قلا، گمیشان، سیمین شهر و گنبدکاووس بود که عملیات بازسازی دیگر خانه های تخریب شده از سیل همچنان ادامه دارد.

برای شتاب بیشتر در روند تعمیر و نوسازی ساختمان های مسکونی خسارت دیده از سیل گلستان، دو ستاد معین از استان های خراسان رضوی و گیلان به ترتیب در گنبدکاووس و گمیشان مستقر بوده و مشغول ارایه خدمات هستند.

برای طرح هایی که در سفر رییس بنیاد مسکن به گلستان مورد بهره برداری قرار می گیرد در مجموع افزون بر ۲۶۳۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.