به گزارش خبرنگار ایرنا روز سه شنبه به مناسبت روز جهانی کودک، مهدهای کودک شهر آزادشهر با هماهنگی ادارات بهزیستی و فرهنگ و ارشاد اسلامی و همراهی انجمن هنرهای تجسمی شهرستان آزادشهر، فضایی شاد و مفرح را در مجموعه چمن مصنوعی پارک این شهر ایجاد نمودند.

در این مراسم، خردسالان در کنار هم به بازی و شادی پرداختند و جمعی از هنرمندان انجمن هنرهای تجسمی این شهرستان نیز با طراحی بر روی صورت کودکان و ایجاد فضایی برای نقاشی عمومی خردسالان به برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم کمک کردند.

فرماندار شهرستان آزادشهر با حضور در این جمع، به خبرنگار ایرنا گفت: جامعه امروز و خصوصا خردسالان به دلیل ماشینی شدن محیط و فعالیت پدران و مادران کمتر به نیازهای اصلی خود که شادی و تفریح برای رسیدن به سلامت روانی است می پردازد و اینگونه برنامه‌ها می تواند کمک بسیار زیادی به سلامت روحی و روانی جامعه نماید.

سیدرسول حسینی افزود: هنرمندان بازوی توانمند هر جامعه بوده و می بایست با ارائه هنر خود ضمن اشاعه آن به دیگران، از نظر فرهنگی زندگی مسالمت‌آمیز و به دور از خشونت و تبعیض را در بین آحاد جامعه بویژه آینده‌سازان کشور ترویج کنند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آزادشهر نیز در این مراسم گفت: ایجاد فضای شادی و تفریح سالم و در راستای آن فرهنگ‌سازی مناسب از جمله هدف های اصلی این اداره بوده که در این مسیر هنرمندان باید با حضور در مناسبت‌های مختلف در رسیدن به این هدف کمک نمایند.

طیبه رجنی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط امروز جامعه و فشارهای اقتصادی که به دلیل تحریم های ظالمانه بر مردم شریف وارد شده است باید بیش از پیش به ایجاد نشاط اجتماعی بپردازیم که در این راستا تمام ادارات باید مک کنند تا با رفع بی‌انگیزگی و ناامیدی که مردم را درگیر خود کرده روحیه شادی و امید را در جامعه تزریق نماییم.

در سال ۱۹۴۶ بعد از جنگ جهانی دوم در اروپا، مجمع عمومی سازمان ملل به‌منظور حمایت از کودکان، سازمانی به نام یونیسف را ایجاد کرد که نخست «انجمن بین‌المللی ویژهٔ کودکان سازمان ملل» نام گرفت. در سال ۱۹۵۳، یونیسف یکی از بخش‌های دائمی در سازمان ملل متحد گردید و روز ۸ اکتبر روز جهانی کودک نام‌گذاری شد که این روز در ایران مقارن با ۱۶ مهرماه است.

آزادشهر با ۹۶ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان قرار دارد.

۹۴۳۳/۱۸۶۰

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.