کمال الدین نظرنژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۵ نفر از دانش آموزان دارای رتبه زیر هزار گنبد کاووس در رشته تجربی، هشت نفر در رشته علوم انسانی، چهار نفر زبان خارجه، ۲ نفر ریاضی فیزیک و یک نفر هنر تحصیل کرده اند.

وی افزود: بیشتر آمار رتبه زیر هزار در گنبد مربوط به دانش آموزان پسر با ۲۱ نفر است که ۱۵ نفر از آنان در آموزشگاه تیزهوشان شهید بهشتی تحصیل می‌کردند.

به گفته وی، برای نخستین بار در استان گلستان آقای عرفان آق از گنبدکاووس موفق به کسب رتبه ۱۸ کشوری کنکور سراسری در رشته علوم تجربی و مبین عطاسید هم موفق به کسب رتبه ۳۲ کشوری در رشته زبان خارجه شدند و مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با حضور در منزل این دو دانش آموز از تلاش های آنها تقدیر کرد.

رییس اداره آموزش و پرورش گنبدکاووس با اشاره به اینکه کنکور سراسری امسال در سه منطقه برگزار شد که گنبد جزو مناطق سه کشور بود اظهار داشت: آمار رتبه های زیر هزار دانش آموزان شهرستان نسبت به سال گذشته تغییر زیادی نکرده است.

بر اساس اعلام نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در گنبدکاووس در آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی امسال حدود هفت هزار داوطلب از این شهرستان در پنج گروه آزمایشی با یکدیگر به رقابت پرداختند که بیشترین داوطلبان مربوط به گروه آزمایشی تجربی با بیش از سه هزار و ۵۰۰ داوطلب بوده است.

آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس حدود ۷۵ هزار دانش آموز از ابتدایی تا متوسطه دوره دوم دارد.

۳۰۴۲/۱۸۶۰

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.