به گزارش خبرنگار ایرنا، جهانگیری قرار است در این سفر علاوه بر حضور در مناطق سیل زده در جلسه ستاد مدیریت بحران گلستان با حضور مدیران استان و نمایندگان دستگاه های اجرایی شرکت تا تصمیمات لازم برای جبران خسارات وارد شده اتخاذ شود.
تنی چند از مقامات دولت از جمله وزیران راه و شهرسازی، بهداشت، جهاد کشاورزی و نیرو همراه معاون اول رییس جمهوری وارد استان شدند ضمن اینکه وزیر کشور از صبح امروز در منطقه حضور دارد.
رییس جمهوری دیروز دستور داد تمام دستگاههای اجرایی ضمن رسیدگی فوری به مشکلات سیل زدگان شمال کشور نسبت به کاهش آلام مردم اقدام کنند.
بارش شدید باران 28 و 29 اسفند ماه 97 در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در 15 کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
سرریز آب سدهای گلستان 2 و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل کرد و تاکنون دو نفر جان باخته اند.
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.