رحمت اله میرزاعلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر تردد قطارهای کوپه ای از گرگان به تهران متوقف شده اما ریل باس حومه ای، روزی 2 نوبت مسافران را به سمت شیرگاه در استان مازندران جابه جا می کند.
به گفته وی، راه آهن سراسری گرگان به تهران هیچ خسارتی از حوادث و به خصوص سیلاب چند روز گذشته گلستان ندیده است.
وی همچنین به توقف حرکت قطار گرگان - اینچه برون اشاره کرد و گفت: این خط آهن دچار آسیب نشده اما با تصمیم ستاد مدیریت بحران گلستان، حرکت این قطار برای مدت یک هفته متوقف شده است.
مسوول روابط عمومی راه آهن شمال شرق 2 کشور همچنین به انباشت حجم فراوان آب در حاشیه خط ریلی گرگان - اینچه برون در حوالی شهر آق قلا اشاره کرد و گفت: برای سرعت بخشی به تخلیه و هدایت بخشی از سیلاب به خارج از این شهر، چند کانال انتقال آب زیر این خط ریلی ایجاد شد تا انباشت آن به خط این راه آهن آسیب وارد نکند.
میرزاعلی ادامه داد: به دلیل ارتفاع بالاتر خط ریلی گرگان - اینچه برون، حجم فراوانی از آب ناشی از سیل در قسمت شرقی این مسیر ریلی در آق قلا انباشته شده که ایجاد این کانال های انتقال آب و هدایت آب به سوی مراتع صوفی کم و اراضی زراعی غرب آق قلا، این مشکل را برطرف خواهد شد.
به گزارش ایرنا بارندگی اخیر توام با طوفان خسارات زیادی در گلستان بر جای گذاشت و جان 2 کودک را در شهرهای کلاله و مینودشت گرفت.
از روز دوشنبه گذشته و با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلمتر باران در گلستان بارید.
7333/3091
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.