اگر فعال بازار بورس باشید یا مفاهیم دنیای بورس را دنبال کرده باشید حتما با مفهوم کارگزاری بورس تا حدودی آشنا هستید. کارگزاری بورس جایی است که در آن اوراق بهادار برای دیگران و به حساب آنها توسط کارگزاری معامله می‌شود.

از سامانه کارگزاری بورس چه می‌دانید؟ هر اطلاعاتی که از این موضوع دارید را در پس ذهن‌تان حفظ کنید تا در این مقاله از پایه با این مفهوم آشنا شوید. همراه ما باشید تا سیستم مدیریت سفارش در بورس را بیشتر بررسی و بهترین سامانه ایرانی را نیز به شما معرفی کنیم.

سامانه کارگزاری بورس چیست؟

اگر فعال بازار بورس باشید یا مفاهیم دنیای بورس را دنبال کرده باشید حتما با مفهوم کارگزاری بورس تا حدودی آشنا هستید. کارگزاری بورس جایی است که در آن اوراق بهادار برای دیگران و به حساب آنها توسط کارگزاری معامله می‌شود.

کارگزاری‌ها باید از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز دریافت کنند تا بتوانند چنین فعالیتی داشته باشند. سامانه کارگزاری بورس در واقع یک سیستم مدیریت سفارش (OMS) است که سفارشات را یکپارچه و دسته‌بندی خواهد کرد.

چرا بورس ایران به سامانه کارگزاری بورس نیاز جدی دارد؟

بنگاه‌های اقتصادی و بازار‌های مختلف مالی روزبه‌روز درحال پیشرفت هستند و این پیشرفت باید در ساختار آن‌ها نیز مشخص شود.

یعنی شیوه‌ای که نسل‌های قبلی از طریق آنها معامله می‌کردند امروز دیگر باید از بین برود و شیوه نوینی با نیاز‌های روز روی کار بیاید.

با الکترونیکی‌شدن و مجازی‌شدن بسیاری از فعالیت‌ها بورسی بسیاری به این فکر افتادند که باید سیستم مدیریت سفارشی حرفه‌ای و پیشرفته در بورس جا بیفتند تا سرمایه‌گذاران بتوانند از طریق آن‌ها معاملات‌شان را پیش ببرند معاملات برخط تا بهتر و بیش از پیش تجربه کنند.

یک سامانه کارگزاری بورس برتر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

یک سامانه کارگزاری بورس پیشرفته و حرفه‌ای باید بتواند خدمات جامعی را کاربرانش ارائه بدهد. جامعیت شاید مهم‌ترین اصل یک سامانه حرفه‌ای است.

منطقا هیچ کاربری دوست ندارد که بخشی از نیازهایش تامین شود و برای بخشی دیگر مدام به‌دنبال روش‌ها و پلتفرم‌های جدید باشد.

پس یک سامانه حرفه‌ای باید تمام نیاز‌های کاربران را در نظر بگیرد و حتی برای دیگر بخش‌های بازار هم برنامه داشته باشد. به‌طورکلی می‌توانیم بگوییم که کاربر باید از زمان ورود به سامانه تا زمان خروجش بتواند تمام نیاز‌های خود از بازار را با همان سامانه برطرف کند.

چگونه بهترین سامانه کارگزاری بورس موجود در ایران را انتخاب کنیم؟

شرکت‌های زیادی در ایران نیستند که چنین خدماتی را ارائه بدهند. ساخت چنین سامانه‌های مالی مانند سامانه کارگزاری بورس کار پیچیده و دشواری است و هر شرکتی نمی‌تواند از پس آن بربیاید.

اما شرکت پردازش اطلاعات مبنا که سال‌ها است در این زمینه مشغول به فعالیت است، توانسته سیستم جامعی بسازد که در آن تمام نیاز‌های یک فعال بازار سرمایه ایران برطرف می‌شود.

اگر شما هم دوست دارید با این سیستم جامع بیشتر آشنا شوید، در ادامه مقاله همراه ما باشید تا درباره آن بیشتر صحبت کنیم.

ایمکس چه امکاناتی را به ما ارائه می‌دهد

در این بخش قصد داریم مهم‌ترین امکانات سامانه کارگزاری بورس ایمکس را به شما معرفی کنیم. ایمکس بسیار سریع است و این قابلیت باعث می‌شود که سفارش‌ها در صف خرید و فروش جایگاه بهتری بگیرد.

با این سامانه احتمال سرخط‌شدن و معامله موفق در ساعت‌های حساس بازار بسیار افزایش پیدا خواهد کرد. در این سامانه امکان ارسال انواع سفارش‌های پیش‌نویس یا شرطی وجود دارد که باعث می‌شود معامله‌گران ریسک معاملاتی کمتری را تجربه کنند و با خیال آسوده‌تری به معامله‌گری بپردازند.

تحلیل تکنیکال و امکان تعریف دسته سفارش در ایمکس

اگر بخواهید معاملات خود را سریع‌تر، هوشمندانه‌تر، حرفه‌ای‌تر و راحت‌تر پیش ببرید به تعریف دسته برای سفارش‌های مختلف نیاز خواهید داشت تا بتوانید همه آنها را یک‌باره ارسال کنید.

سامانه ایمکس این امکان را نیز برای شما فراهم خواهد کرد. اگر قصد دارید بازار را تحلیل تکنیکال کنید ایمکس تمام ابزار‌های مورد نیاز مانند کانال، خطوط روند، فورک و بسیاری ابزار دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد.

حدود 10 اوسیلاتور و اندیکاتور مختلف برای معامله‌گران در این سامانه وجود دارد که آنها می‌توانند برای تحلیل‌های خود از آنها استفاده کنند.

قابلیت تعدیل نمودار قیمت و بیمه سهام در ایمکس

نمودار‌های قیمت در ایمکس قابلیت این را دارند که به 5 روش مختلف شامل:

  • تعدیل با افزایش سرمایه
  • افزایش سرمایه با احتساب آورده
  • سود نقدی و افزایش سرمایه
  • سود نقدی و افزایش سرمایه با احتساب آورده
  • نمودار بدون تعدیل

تعدیل شوند. نقشه بازار به‌عنوان اصلی‌ترین بخش بازار در سامانه کارگزاری بورس در اختیار کاربران خواهد بود. آن‌ها می‌توانند از این بخش یک شمای کلی از بازار را در لحظه داشته باشند.

شما در این سامانه می‌توانید با خرید اوراق تبعی و اعمال آنها در سررسید ریسک سرمایه‌گذاری‌تان را کاهش دهید. چون این کار به‌نوعی بیمه سهام شما خواهد بود.

 

2

 

سامانه کارگزاری بورس چگونه با دیگر پلتفرم‌ها هماهنگ می‌شود؟

شرکت پردازش اطلاعات مالی مبنا محصولات زیادی را ارائه می‌دهد. محصولات این شرکت با هدف مدیریت سبدگردانی و کارگزاری ساخته می‌شوند و در اختیار فعالان بازار سرمایه قرار می‌گیرند. برای نمونه می‌توان به 3 پلتفرم ساخته‌شده توسط این شرکت اشاره کرد که عبارت‌‌اند از:

  • داهی: نرم‌افزار معاملات الگوریتمی
  • سیگما: نرم‌افزار مدیریت دارایی تحت وب برای شرکت‌های حقوقی
  • وسام: کامل‌ترین بانک اطلاعاتی و معاملاتی در ایران

نکته مثبت ایمکس در رابطه با این پلتفرم‌ها و دیگر پلتفرم‌های معاملاتی اطلاعاتی مبنا قابلیت هماهنگی و انطباق آنها بر یکدیگر است.

یعنی زمانی که شما یک محصول را تهیه می‌کنید، درصورت تهیه دیگر محصولات خواهید دید که آن‌ها به چه سرعت و دقتی با هم یکی می‌شوند و سیستم چگونه تبدیل به یک سیستم یکپارچه خواهد شد.

چه محصولات دیگری از مبنا مناسب فعالان بازار‌های مالی است؟

 

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم محصولات این شرکت مناسب مدیریت صندوق های سرمایه گذاری، مدیریت کارگزاری و سبدگردانی هستند. اگر کار شما با معاملات آنلاین در ارتباط است محصولات مختلف این شرکت می‌توانند کمک زیادی به شما بکنند.

محصول مورد نیاز شما کاملا بستگی به هدف‌تان خواهد داشتو مثلا اگر به مدیریت سبد اختصاصی برای سبدگردان‌ها نیاز دارید نرم افزار سبدیار محصول شرکت پردازش اطلاعات مالی مبنا در خدمت شماست.

یا در مثالی دیگر اگر به یک نرم‌افزار مدیریت و حسابداری صندوق‌های س‍رمایه‌گذاری نیازمندید یکان مشکل شما را برطرف خواهد کرد. کافی‌است سری به وبسایت شرکت پردازش اطلاعات مالی مبنا بزنید محصول مورد نظر خود را براساس نیازتان انتخاب کنید.

جمع‌بندی

حالا که با سامانه کارگزاری بورس آشنا شدید می‌توانید به یک سامانه حرفه‌ای بپیوندید و معاملات خود را آغاز کنید.

این سامانه‌ها بسته به شرکتی که از آن خدمات دریافت می‌کنید امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهند. ممنونیم که تا انتهای مقاله همراه ما بودید. امیدواریم از این مطالب بیشترین استفاده را کرده باشید.

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیغاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.