شرکت هیرو آسانسور، مجموعه ای تخصصی در صنعت آسانسور به شمار می رود که در زمینه تولید انواع آسانسورها و ارائه خدمات مربوطه فعالیت می کند. یک گروه از محصولات این شرکت تخصصی، انواع مدل های آسانسور هیدرولیک است که با استفاده از امکانات و تجهیزات روز تولید می شوند. متخصصان شرکت هیرو، پس از تولید آسانسورهای هیدرولیک، انواع تست ها را به منظور کنترل عملکرد و ایمنی روی آن ها انجام می دهند.

آسانسورهای هیدرولیکی پس از مدل های کششی، پرکاربردترین نوع آسانسورها به شمار می روند که در ساختمان های مختلفی از آن ها استفاده می شود. این بالابرها بر اساس فشار روغن هیدرولیک و نیروی حاصل از آن کار می کنند. در این سیستم ها از قطعات و تجهیزاتی همانند موتور، پمپ، سیلندر، روغن و مخزن آن، پیستون، جک ها، انواع شیرها، شلنگ و غیره استفاده می شود که همگی مختص سیستم هیدرولیک هستند. نصب و استفاده از آسانسور هیدورلیک می تواند مزایایی را به همراه داشته باشد. به این منظور در این مطلب قصد داریم با بررسی این مزایا، به این سوال پاسخ دهیم که چرا باید از آسانسور هیدرولیک در ساختمان ها استفاده کنیم؟

آسانسور هیدرولیک چیست و چگونه کار می کند؟

آسانسور هیدرولیک، بالابری است که با فشار حاصل از روغن هیدرولیکی کار می کند. روغن هیدرولیک در اثر فشرده شدن، نیروی زیادی را تولید می کند که قادر به جابجایی اجسام سنگین می شود. در این سیستم ها وقتی موتور شروع به کار می کند، پمپ هیدرولیکی نیز همزمان به کار می افتد. این پمپ با کشیدن روغن از مخزن و پمپاژ به سیلندر، باعث فشرده شدن آن می شود. درون سیلندر، پیستون هایی قرار دارد که با فشرده شدن روغن به بالا حرکت می کنند. این پیستون ها از یک طرف به جک ها متصل هستند و هر وقت به بالا حرکت می کنند، جک ها را نیز به بالا می رانند. جک ها نیز به کابین ها متصل هستند و بالا یا پایین رفتن آن ها، باعث حرکت کابین در بین طبقات می شود.

به هنگام پایین آمدن کابین، شیرهای هیدرولیک باز شده و روغن به درون سیلندر ریخته و از آن جا به مخزن جریان می یابد. در هر طبقه ای که کابین باید متوقف شود، شیر هیدرولیک به طور خودکار توسط سیستم الکترونیکی آسانسور یا همان تابلو فرمان، بسته شده و مانع از پایین آمدن بیش از حد کابین می شود.

کاربردهای آسانسور هیدرولیکی

آسانسورهای هیدرولیکی در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که در زیر به آن ها اشاره شده است.

 • در ساختمان های مسکونی یا اداری که ارتفاع آن ها حداکثر به چهار یا پنج طبقه می رسد.
 • در بیمارستان ها و کلینک های که سه یا چهار طبقه ارتفاع دارند.
 • در کارخانه ها و واحدهای صنعتی که در آن ها بارهای سنگین شامل کالاها و مواد اولیه جابجا می شوند.
 • در پارکینگ های طبقاتی و ساختمان های بزرگی که پارکینگ در طبقات مختلف آن ها قرار دارد، از این آسانسورها برای جابجایی خودروها استفاده می شود.
 • در فروشگاه ها و مراکز فروش چند طبقه به منظور حمل کالاها و محصولات
 • در مجتمع های تجاری و پاساژهای تولیدی به منظور جابجایی کالاها و مواد اولیه
 • در هتل ها، ویلاها و ساختمان های مجلل که ارتفاع زیادی ندارند.
 • و غیره

 

هیرو آسانسور (3)

 

مزایای آسانسور هیدرولیک

در این بخش به بررسی مزایای آسانسورهای هیدرولیک پرداخته ایم. با بررسی این مزایا، می توانیم دلایل استفاده از آسانسورهای هیدرولیک در ساختمان ها را تشخیص دهیم.

 • یکی از مزایای مهم بالابرهای هیدرولیک آن است که می توانند ایمنی کاربران را به هنگام استفاده به میزان قابل توجهی افزایش دهند. زیرا جک هایی که از زیر و کناره ها به کابین متصل هستند، به میزان زیادی از سقوط آن جلوگیری می کنند.
 • این آسانسورها برای نصب و راه اندازی در مقایسه با بالابرهای کششی، به فضای کمتری در ساختمان نیاز دارند. در این صورت استفاده از این سیستم ها در ساختمان هایی که محدودیت فضا دارند، گزینه مناسبی به شمار می رود.
 • این بالابرها با داشتن ظرفیت بالا، می توانند به راحتی چندین کاربر و اجسام سنگین را در ساختمان ها و اماکن صنعتی جابجا کنند.
 • این سیستم ها از دوام و طول عمر بالایی برخوردارند و سرویس و نگهداری آن ها آسان تر است. همچنین قطعات یدکی آن ها را می توان راحت تر تامین کرد. در این صورت هزینه های سرویس و نگهداری و نیز تعمیر آن ها کاهش می یابد.
 • آسانسورهای هیدرولیکی به هنگام کار کردن سروصدای کمی از خود تولید می کنند.
 • کار نجات کاربران گیر افتاده در آسانسور هیدرولیکی در عرض چند دقیقه توسط افراد معمولی نیز می تواند انجام شود و نیازی به حضور متخصص نیست. در مواقع اضطراری، بدون پایین رفتن از چاه یا رفتن به طبقه بالا، می توان با باز کردن شیر هیدرولیک، کابین را به پایین آورده تا کاربران گیر افتاده در آن نجات پیدا کنند.
 • قطعات سیستم محرکه در آسانسورهای هیدرولیک به دلیل آن که غالبا گریس کاری می شوند، بدون مشکل و با حداقل ساییدگی کار می کنند.
 • آسانسورهای هیدرولیکی، بار عمودی به ساختمان وارد نمی کنند. از این رو، ستون ها در پیرامون چاه، ابعاد کوچک تری دارند.
 • این سیستم ها را می توان بدون نیاز به چاه اختصاصی، نصب و راه اندازی کرد. در این صورت برای ساختمان هایی که فاقد مکان مشخص برای چاه آسانسور هستند، استفاده از سیستم های هیدرولیکی، گزینه مناسبی است.
 • در بالابرهای هیدرولیکی، موتورخانه در پایین ترین قسمت ساختمان ایجاد شده و نیازی به ساخت آن در بالای ساختمان وجود ندارد. همچنین مکان موتورخانه می تواند در جای دیگری غیر از پایین ترین طبقه باشد. این مزیت باعث می شود تا بتوان در صورت نبود مکان مشخصی برای موتورخانه در کف ساختمان، آن را در مکان دیگری ایجاد کرد.
 • در هنگام حرکت رو به پایین، گرمای کم تری توسط پاوریونیت تولید می شود که تاثیر کم تری بر پایه ساختمان می گذارد.
 • در ساختمان های قدیمی نصب این آسانسورها نیازی به آرماتوربندی ندارد و در این صورت، راه حلی اقتصادی به نظر می رسد.
 • به دلیل پایدار و قدرتمند بودن آسانسورهای هیدرولیکی، استفاده از آن ها به منظور جابجایی بارهای سنگین در ساختمان های تجاری، انبارها و کارخانه ها، گزینه ایده آلی به نظر می رسد.
 • کابین این بالابرها به هنگام پایین آمدن از نیروی جاذبه زمین استفاده می کند که از این رو در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

 

هیرو آسانسور (1)

 

شرکت هیرو آسانسور، سازنده و مجری انواع آسانسورهای هیدرولیک

شرکت هیرو آسانسور، مجموعه ای تخصصی در صنعت آسانسور به شمار می رود که در زمینه تولید انواع آسانسورها و ارائه خدمات مربوطه فعالیت می کند. یک گروه از محصولات این شرکت تخصصی، انواع مدل های آسانسور هیدرولیک است که با استفاده از امکانات و تجهیزات روز تولید می شوند. متخصصان شرکت هیرو، پس از تولید آسانسورهای هیدرولیک، انواع تست ها را به منظور کنترل عملکرد و ایمنی روی آن ها انجام می دهند. این شرکت کوشش می کند تا آسانسورهای هیدرولیک پس از تولید، بتوانند بالاترین کارایی را داشته و از ایمنی لازم نیز برخوردار باشند. مشتریان و کارفرمایان می توانند آسانسور مورد نظر خود را به منظور تولید به شرکت هیرو سفارش دهند تا پس از تولید در محل نصب و راه اندازی شود.

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیغاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.