مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد از جمع آوری 170 میلیارد ریال زکات در این استان خبر داد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۷۰ میلیارد ریال زکات واجب، مستحب، فطریه و کفارات از ابتدای امسال تاکنون در این استان جمع آوری شده است. 

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، قباد مبشری روز یکشنبه در نشست شورای زکات کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: جمع آوری این میزان زکات در استان نتیجه برنامه ‌ریزی ها، پیگیری ‌ها و رهنمودهای اعضای شورای زکات و همکاری ائمه جمعه، بسیج، گروه‌ های جهادی و مؤسسه های خیریه بوده است. 

وی افزود: این میزان زکات در ۳۲۸ روستای زکات دهنده کهگیلویه و بویراحمد و با تلاش ۶۲۲ عامل، ۳۸ مبلغ و مساعدت چهار هزار و ۷۰۰ نفر مؤدی جمع ‌آوری شده است. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: میزان زکات جمع ‌آوری‌شده در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸۰ درصد رشد داشته است. 

مبشری عنوان کرد: ۶۸ درصد زکات جمع آوری شده در کهگیلویه و بویراحمد برای رسیدگی به امور محرومان و ۳۲ درصد مابقی نیز در زمینه اجرای طرح های عمرانی هزینه شد.   

وی ابراز داشت: ۲ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال از زکات جمع آوری شده در کهگیلویه و بویراحمد برای تهیه جهیزیه، ۱۶۰ میلیون ریال برای درمان، ۴۵۵ میلیون ریال در زمینه تحصیل، ۳۹ میلیون ریال برای بازسازی و مرمت مسکن، ۶۲ میلیارد ریال برای کمک ‌معیشت افراد نیازمند و مددجویان زیر پوشش کمیته امداد این استان و مابقی نیز در زمینه اجرای طرح های عمرانی هزینه شده است. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.