به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج ،محمد نصیری راد  اظهار داشت: با وجود بارش باران و در برخی مناطق کوهستانی برف از شب گذشته تمامی جاده های ارتباطی اصلی این استان باز و تردد در آنها  بدون هیچ محدودیتی برقرار است.

وی افزود: در صورت مسدود شدن محور های ارتباطی در این استان توسط راهداری کهگیلویه و بویراحمد اطلاع رسانی دقیق و به موقع انجام خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: با توجه به بارندگی های شبانه روز گذشته تاکنون تنها محور مسدود این استان جاده سی سخت به پادنا بوده که همیشه در این موقع از سال مسدود است و تاکنون گزارشی از انسداد دیگر محور ها دریافت نشده است.

نصیری راد ابراز داشت: در برخی محورهای اصلی و روستایی استان به ویژه در ارتفاعات از جمله محور یاسوج-دشتروم، محور یاسوج – اقلید، یاسوج- شیراز گردنه مله شوره بارش برف گزارش شده است.

کهگیلویه و بویراحمد دارای ۷۹ گردنه با ۲ هزار و ۸۴۶ کیلومتر و جاده و ۶۶ نقطه به طول ۳۲۷ کیلومتر محور برفگیر است.

این استان حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یکهزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.

بیش از ۴۴ درصد جمعیت افزون بر ۷۲۳ هزار نفری این استان در روستاها ساکن هستند.

کهگیلویه وبویراحمد همچنین دارای یکهزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه است که حدود ۷۰۰ روستای آن بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد.

۲۳ راهدارخانه ثابت و سیار در محورهای مواصلاتی این استان با شروع بارش‌ها آماده خدمت‌رسانی به رانندگان هستند.

خدمات رسانی با ۲۰۰ دستگاه وسیله نقلیه سبک، نیمه سنگین و سنگین در جاده‌های ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد در حال انجام است.

در این راهدارخانه‌ها بیش از ۲۵۰ نفر آماده باش و ۱۰۰ نفر نیروی پشتیبان برای ارائه خدمت به مسافران در عملیات‌های راهداری پاییز و زمستانه مستقر هستند.

۴۶

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.