غلام رضا تاجگردون روز شنبه در نشست پدافند غیرعامل گچساران افزود: با توجه به ضرورت پایش مستمر تاسیسات نفتی شرکت بهره برداری نقت و گاز گچساران و برای اطمینان از ایمن بودن تاسیسات این میزان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه برای پایش تاسیسات نفتی از پهپاد چندمنظوره استفاده خواهد شد گفت: این پهپادها قابلیت انجام عملیات پرواز و پردازش اطلاعات در شبانه روز  را دارد و تا عمق ۲۰۰ کیلومتر را پوشش خواهند داد.

تاجگردون گفت: با توجه به اینکه این شرکت دارای ۱۰ واحد بهره برداری، ۱۰ واحد تقویت و تزریق فشار گاز، سه پالایشگاه گاز و گاز مایع، پنج واحد نمک زدایی و بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ کیلومتر خطوط لوله انتقال نفت است استفاده از تولیدات بخش هوایی می تواند هزینه های صنعت نفت را برای صیانت از میادین،خطوط انتقال و تاسیسات نفتی کاهش دهد.

وی ادامه داد: این پهپادها امکان تشخیص نشتی لوله های زیر زمینی نفت و گاز را فراهم می کنند و برایجلوگیری به موقع از انواع حوادث همچون آتش سوزی، شکستگی و نشتی خطوط لوله و نظایر آن به کار می روند.
وی تصریح کرد: بی‌توجهی و جدی نگرفتن اصول پدافند غیرعامل در جامعه خسارت‌های جبران ناپذیری به کشور وارد می‌کند.

تاجگردون گفت:  اگر موضوع پدافند غیرعامل به طور شایسته در جامعه توسعه نیابد کشور در معرض تهدیدهای خطرناک و غیرقابل جبران ناپذیری قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه نگاه به پدافند غیرعامل باید یک نگاه تخصصی باشد اظهار کرد: مسئولان نهادها و دستگاه های دولتی باید در بخش های مختلف با مسئولان پدافند غیرعامل همکاری کنند تا بتوان در روزهای بحران با تهدیدها مقابله کرد.

وی  با بیان اینکه اعتبارات سازمان پدافند غیرعامل در ردیف بودجه سالانه دیده می شود، افزود: در قانون بودجه سال ۹۸ تصویب شد که درصدی از اعتبار دستگاه ها به رعایت الزامات پدافند غیرعامل در همان دستگاه هزینه شود.

فرماندار گچساران نیز در این نشست گفت: ۱۳۰ عنوان برنامه با مشارکت دستگاه های اجرایی شهرستان در هفته پدافند غیرعامل در این شهرستان اجرا شد.

علی خوان پایه افزود: برگزاری دوره آموزش برای معلمان و مربیان آموزش و پرورش، دوره های آموزشی برای دستگاه ها، همایش تاثیر فناوری اطلاعات، گفت و گوی خبری، زنگ پدافند غیر عامل در مدارس منتخب آموزش و پرورش، برگزاری رزمایش های مختلف، برگزاری مانور تاب آوری دستگاه ها در برابر قطع برق و تبلیغات محیطی و اطلاع رسانی از مهمترین این برنامه ها بود.

وی تصریح کرد: هدف پدافند غیرعامل برنامه ریزی، هشدار، اخطار و بالا بردن سطح آمادگی در زمان بحران است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.