سرهنگ حسن حکمتیان روز دوشنبه در سخنرانی راهپیمایی ۱۳آبان در گچساران افزود: امروز انقلاب اسلامی در امتداد نهضت، فرهنگ عاشورا و سیره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) قرار دارد.
وی افزود: در ۱۳آبان ۴۳ رژیم پهلوی حضرت امام خمینی (ره) را به ترکیه تبعید کرد در حالی که امام مبارزه با استکبار را آغاز کرده بود.
حکمتیان اظهار کرد: در۱۳ آبان ۵۷ دانش آموزان با بصیرت و آگاهی مقابل رژیم منحوس پهلوی ایستادند جان خود را در راه حقانیت اسلام و در برابر استکبار و زورگویان فدا کردند.

وی تصریح کرد: یوم الله ۱۳ آبان یک واقعه و روز مهم در تاریخ سراسر افتخار ایران اسلامی است که در آن ریشه استکبار جهانی برای همیشه در ایران برچیده شد.
فرمانده تیپ ۴۸فتح کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا با عزت و اقتدار مقابل استکبار جهانی ایستادگی می کنند.
حکمتیان با بیان اینکه در دوران  هشت سال دفاع مقدس فرزندان این مرزبوم با حداقل امکانات در مقابل دشمنان ایستادگی کردند گفت: امروز دشمنان نظام و انقلاب با راه اندازی جنگ نرم و انواع فتنه ها و ترفندها بدنبال فروپاشی انقلاب اسلامی هستند.


وی ابراز کرد: دشمنان نظام و انقلاب هم اکنون انواع تحریم ها را علیه ملت ایران بکار گرفته اند.
فرمانده تیپ ۴۸فتح کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دانشجویان پیرو خط امام در ۱۳آبان ۵۸ لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند و ملت بزرگ ایران در این روز  به ماهیت جهانی استکبار پی برد.
حکمتیان با بیان اینکه امروز گفتمان انقلاب اسلامی گفتمان مقاومت است گفت: استکبار در جنگ سخت هشت سال دفاع مقدس و برون مرزی شکست خورد و به فضل خدا در جنگ اقتصادی نیز مغلوب خواهد شد.
وی با بیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب امروز بدنبال تضعیف ولایت است افزود: دشمن برای ضعیف کردن نظام جمهوری اسلامی بعد از پیروزی انقلاب تاکنون فتنه هایی زیادی را طراحی کرده اما ملت با بصیرت و هوشیاری نقشه های دشمنان را خنثی کردند.
فرمانده تیپ ۴۸فتح کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ملت ایران با همدلی و انسجام با تبعیت از رهبر معظم انقلاب تمامی توطئه های دشمنان را در ارتباط با جنگ اقتصادی و فرهنگی نقش بر آب خواهند کرد.

وی بیان کرد: مردم شهیدپرور و ولایتمدار گچساران با حضور گسترده و پرشور در تمام صحنه ها نشان داده اند که همچون گذشته پاسدار ارزش های ناب اسلامی هستند.

حکمتیان افزود: در یوم الله ۱۳ آبان سه رخداد مهم شامل تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه، تظاهرات عده ای از دانش آموزان و کشتار آنان از سوی رژیم پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا از سوی دانشجویان پیرو خط امام به وقوع پیوست.

 امام جمعه دهدشت هم با اشاره به تاثیرگذاری حضور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: حضور پرشور مردم در این راهپیمایی نشان داد که ملت ایران در مبارزه با استکبار ستیزی دشمنان همیشه پیش قدم هستند.

حجت الاسلام سید نصیر حسینی در اجتماع پرشور مردم درراهپیمایی ۱۳ آبان با اشاره به توطئه‌های مستمر امریکا علیه نظام اظهارداشت: حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی برای ملت‌های دیگر که انقلاب اسلامی را الگوی خود می دانند مهم است.

وی بیان کرد: ملت ایران بعد از گذشت ۴۰ سال از عمر پربرکت انقلاب در همه عرصه ها ثابت کرده که هیچ وقت زیربار ذلت نخواهد رفت.

حسینی افزود: دشمنان همه‌ ساله به دنبال این هستند تا حضور مردم در انتخابات و راهپیمایی‌ها را کمرنگ کنند ولی مردم ولایت مدار با حضور پررنگ خود اهداف مستکبران را  ناکام می‌کنند.

روز ۱۳ آبان، یادآور حوادث مهمی است که در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن مظهر استکبار یعنی آمریکا از ایران نقش اساسی داشتند.

در روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳، مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند.

در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، دانش‌آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت‌های آمریکا در ایران، راهپیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنها حمله و به خاک و خون کشید.

در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه‌ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کرده و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.