اخبار مرتبط

جلال پوران فرد شامگاه یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز یکشنبه 6 نفر در منطقه دشتروم بویراحمد که دچار گاز گرفتگی شده بودند با خودروی شخصی به پایگاه 115مراجعه کردند و پس از حضور در آمبولانس توسط تکنسین های اورژانس، خدمات پزشکی ازجمله اکسیژن درمانی دریافت کرده و سرپایی، درمان شدند.
وی ادامه داد: در مجموع از روز نخست سال تاکنون 20 نفر در قلعه ریسی،تنگ سرخ، دشتروم و یاسوج با علائم گاز گرفتگی تحت درمان قرار گرفته اند که در چهار مورد گزارش مسمومیت با گاز منوکسید کربن، 8 نفر به صورت سرپایی درمان شده و 12 نفر نیز به بیمارستان و درمانگاه های استان انتقال یافتند.
پوران فرد تصریح کرد: گاز منوکسیدکربن گازی بی بو و بی مزه است که در استان کهگیلویه و بویراحمد به علت هوای سرد و استفاده از وسایل گرمایشی و عدم رعایت نکات ایمنی جان هموطنان و مسافران نوروزی را به خطر می اندازد.
وی از مسافران و گردشگرانی که به این استان سفر کرده اند خواست در چادرهای مسافرتی از وسایل گرمایشی همچون پیک نیک و زغال به هیچ وجه استفاده نکنند.
پوران فرد ادامه داد: از علایم مسمومیت با گاز منوکسیدکربن تهوع، استفراغ، سرگیجه و سردرد است که مردم و مسافرین در صورتی که دچار چنین مشکلاتی شدند باید ضمن تماس با اورژانس 115 ، بیمار را درهوای آزاد قرار داده تا نیروهای امدادی برسند.
وی تاکید کرد: نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی با اولین تماس شهروندان در کمترین زمان ممکن بر بالین بیماران حاضر می شوند.
9929/1662
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.