اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حسینعلی امیری روز شنبه در دیدار با نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: عاملی که می تواند نظام را از مشکلات موجود عبور دهد، جلوگیری از ریزش سرمایه های اجتماعی، اعتماد و امید مردم است.
وی افزود: تقویت سرمایه های اجتماعی در حال حاضر یک ضرورت انکارناپذیر است و بسیاری از مشکلات کشور معطوف به قانون است.
امیری با اشاره به اینکه در زمینه اجرا مشکل زیادی وجود ندارد، بیان کرد: در موضوع اصول قانون نویسی اولین نکته، نیازسنجی واقعی است.
وی با با بیان اینکه انسان نیازمند ناظر است، عنوان کرد: مردم باید با احساس وظیفه و مطالبه گری بر کارها نظارت کنند و در این بخش نیاز به فرهنگ سازی بیشتری است.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری تصریح کرد: قانون گذاری، قانون نویسی و تصویب آن سه مقوله متفاوت هستند و برای حل ساختاری مشکلات، دولت نیاز به همکاری مجلس، قوه قضائیه و مردم دارد.
امیری با بیان اینکه همکاری ائمه جمعه به رفع مشکلات کمک خواهد کرد، ابراز داشت: کشور در حال حاضر درگیر یک نبرد تمام عیار اقتصادی و رسانه ای است و ضرورت موضوعات مطرح شده بسیار زیاد است.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: کهگیلویه و بویراحمد حرکت توسعه را دیر شروع کرده است و ضروری است رئیس جمهوری و دیگر متصدیان عنایت ویژه به این استان داشته باشند.
آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک ‌حسینی اظهار داشت: پس از انقلاب خدمت ها به استان زیاد بوده است اما کهگیلویه و بویراحمد نیاز به حمایت بیشتری دارد.
ملک ‌حسینی با اشاره به ضرورت قانون گذاری در کشور بیان کرد: نفع قانون ها نباید مختص به قانونگذار و رفع نیازهای شخصی آنان باشد.
ملک ‌حسینی تصریح کرد: داشتن ژست عدالت به جای خود آن مفسدان را در پشت لایه ها پنهان و فساد را در جامعه عمیق تر می کند.
9928/6110
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.