اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی محمد احمدی روز چهارشنبه در آیین افتتاح نمایشگاه بزرگ کتاب کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج تاکید کرد: میان عزت و پیشرفت جامعه و محتواهای تولیدی رسانه ها رابطه مستقیم است و نباید روی آن معامله شود.
وی افزود: رسانه ها بستری در اختیار افراد قرار می دهد که از محیط پیرامون، کنش های اجتماعی، تحولات اجتماعی و اقتصادی باخبر شویم.
استاندار بیان کرد:اگرچه جغرافیا و جمعیت استان در کشور یک درصد است اما جایگاه استان در حوزه کتاب، نشر، تولید کتاب و رسانه ها قابل توجه است و جز استانهای برخوردار محسوب می شود.
وی ابراز امیدواری کرد ظرفیت رسانه ها بستر مناسبی برای آگاهی بخشی به جامعه و زمینه سازی برای تحولی بنیادین باشد.
استاندار یادآوری کرد: در این مقطع خاص رسانه ها رسالت دارند که از استقلال و عزت کشور و رنجی که ملت بزرگ ایران در صد سال گذشته و 4 دهه اخیر برای حفظ استقلال کشور داشته اند دفاع کنند.
احمدی تاکید کرد: رسانه ها در سطح استانی وظیفه دارند که از عزت و کرامت انسانی دفاع کنند و قلم زنی های رسانه چه در حوزه الکترونیک و چه مکتوب باید برای آینده بهتر برای فرزندان جامعه باشد.
وی با بیان اینکه تولید محتوا توسط مدیر رسانه، نویسنده و تولید کننده محتوا با شجاعت و شهامت همراه باشد یادآوری کرد نباید رسانه ها حق و عدالت را کنار بگذارند و قلم خود را برای لبخند کسی بفروشند.
استاندار تاکید کرد: نباید به خاطر مطامع کوتاه مدت آنچه که به عزت و استقلال،رشد و پیشرفت این مردم منتهی می شود را در معرض معامله قرار دهیم زیرا خائن محسوب می شویم و خائن نمی تواند پاسدار عزت مردم باشد.
احمدی گفت: نویسندگان و تولید کنندگان محتوا اگر فهم درستی از مطالبات ، تمدن و تاریخ مردم خود نداشته باشند جایگاهی در جامعه ندارد.
در آیین افتتاحیه نمایشگاه دو اثر نوجوان روشندل عرفان و بنیامین لک به نمایندگی از 136 کتاب تولیدی شده استان رونمایی شد.
هجدهمین نمایشگاه کتاب و نخستین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از امروز چهارشنبه سوم بهمن ماه با حضور 110 ناشر مستقل، 120 نمایندگی،12 غرفه مطبوعات فعال استان، 20 غرفه رسانه های دیجیتال، با 470 هزار عنوان کتاب در 850 هزار جلد کتاب در 270 غرفه در مصلی امام خمینی (ره) آغاز به کار کرده است.
این نمایشگاه تا 8 بهمن ماه ادامه دارد و علاقه مندان می توانند از ساعت 9 صبح تا 12 عصرها از ساعت 15 و 30 دقیقه تا 20 از نمایشگاه بازدید کنند.
9929/6110
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.