اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ،محمد سلمانی روز شنبه در نشست شورای عالی معادن استان کرمان میزان درآمد حاصل از فروش مس در این استان را 93 هزار میلیارد تومان اعلام کرد .
سرپرست استانداری کرمان نیز در این نشست با تاکید بر اینکه مصوبات هر نشست تعهدآور است و در نشست بعدی قابل پیگیری است گفت : در شرایط فعلی باید برای تسهیل در صدور مجوزهای سرمایه گذاری سرعت لازم داده شود.
محمد فدایی با اشاره به مشکلات تولید و اشتغال در سطح کشور تصریح کرد: چهار سال به دلیل یک کارشناسی گواهی کشف معدن سرمایه های استان معطل مانده اند.
وی با اشاره به اینکه کارشناسی معدن بر عهده نظام مهندسی معدن است، گفت: این مهم به صراحت در قانون آمده و باید اجرایی شود.
معاون عمرانی استانداری کرمان نیز در این نشست با اشاره به معدن خاتون آباد افزود: متاسفانه آلایندگی این معدن به استاندارد لازم نرسیده است.
مصطفی آیت اللهی موسوی ادامه داد: پیش بینی می شود تا تا پایان سالجاری دو کارخانه اسید در استان به بهره برداری برسد که این مهم نقش مهمی در کاهش آلایندگی منطقه خواهد داشت .
رضا جزینی زاده مدیرکل حفظ محیط زیست استان کرمان هم در این نشست گفت: ذرات و آلایندگی کارخانه ها باید به پایین تر از 150 میلی گرم می رسید که تاکنون برای برخی از کارخانه ها این اتفاق رخ نداده است.
در این نشست مجوز برداشت از معدن به شرکت مس کرور اعطا شد.
همچنین در این نشست مقررشد نظام مهندسی معدن براساس ماده 25 قانون هزینه های لازم برای گواهی اکتشاف را برآورد و به معادن اعلام کنند.
9895/ 5054
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.