سرپرست گمرکات استان کرمان از به کما رفتن صادرات پسته ابراز تأسف کرد.

سرپرست گمرکات استان کرمان با اشاره به اینکه استراتژیک‌ترین محصول صادراتی استان پسته است که دچار مشکلاتی است، افزود: متاسفانه صادرات پسته در کما به سر می‌برد.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، محمد ثمررخی پیش از ظهر امروز ۲۹ شهریورماه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان کرمان اظهار کرد: تاکنون نسخه مشخصی برای حل مسئله صادرات استان کرمان پیچیده نشده است.

وی با اشاره به اینکه استراتژیک ترین محصول صادراتی استان پسته است که دچار مشکلاتی است، افزود: متاسفانه صادرات پسته در کما به سر می برد.

ثمررخی بیان کرد: از سال گذشته گمرک استان کرمان به سمت صادرات محصولات مسی هم آمد و از آن سال ۱۸ درصد مجموع صادرات استان از صنعت مس است و امروز ارزش دلاری صادرات مس با پسته برابری می کند و امسال صنعت مس پا به پای پسته دارد صادرات انجام می دهد.

سرپرست گمرکات استان کرمان گفت: براساس آمار گمرکات استان کرمان، تراز تجاری استان در حال حاضر منفی است که این صرفا به دلیل کاهش صارات نیست و در شش ماهه نخست امسال وصولی درآمد از محل واردات ۳۱۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. ضمن اینکه واردات استان کالاهای مصرفی و لوکس نیست، بلکه مواد اولیه برای خطوط تولید و واردات کارخانجات خط تولید بوده است.

وی اظهار کرد: باید ببینیم گمرکات استان های دیگر چه جذابیت هایی برای صادرکنندگان ما دارند که این قابلیت در استان کرمان وجودد ندارد.

ثمررخی با اشاره به مشکل تعهدات ارزی صادرکنندگان افزود: عدم بازاریابی مناسب، عدم تعریف بازارهای جدید، مباحث بهداشتی، بسته بندی، عدم توجه به سلیقه مشتریان خارجی و عدم تولید برند از مشکلات حوزه صادرات استان کرمان است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.