محمد جواد فدائی روز سه شنبه در نشست مشترک ستاد انتخابات با  اعضای هیات مرکزی نظارت استان افزود: اعضای هیات های اجرایی و نظارت بر انتخابات باید با تعامل و همکاری زمینه افزایش مشارکت مردم در انتخابات مجلس را فراهم کنند تا شاهد  انتخاباتی سالم ،شفاف  و  مبتنی بر قانون باشیم .

وی  با اشاره به اهمیت انتخابات گفت: باید اهمیت انتخابات را به خوبی درک کرده و سپس این اهمیت را برای مردم روشن کنیم چرا که منتخبان همین مردم، قوانین را تدوین می کنند و سرنوشت آن ها در گرو وجود قوانین خوب و مناسب است.
فدائی تصریح کرد: اگر به دنبال توسعه، تثبیت دینداری مردم، رفع فقر و محرومیت و ایجاد عدالت در جامعه هستیم باید قوانین مناسب تدوین شود زیرا  بسیاری از مشکلات کشور به قوانین نامناسب و متناقض بر می گردد.


استاندار کرمان با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات گفت: در شرایط کنونی کشور، اعضای هیأت های اجرایی و نظارت بر انتخابات باید با تعامل و همکاری زمینه افزایش مشارکت مردم در انتخابات مجلس را فراهم کنند چرا که نگاه دنیا به سمت مشارکت مردم ایران در انتخابات است.
وی با تأکید بر لزوم فراهم شدن زیرساخت ها و امکانات برای برگزاری انتخابات سالم و شفاف در استان افزود: به عنوان مسئول اجرایی استان هیچ ایرادی را به دلیل فراهم نبودن امکانات در انتخابات نمی پذیرم و در حضور اعضای هیأت نظارت استان اعلام می کنم آمادگی داریم هر امکانی که مورد نیاز برگزاری انتخابات باشد را فراهم کنیم.
فدائی بیان داشت: برگزاری الکترونیکی انتخابات، راهکاری برای افزایش سرعت و دقت در برگزاری انتخابات است و ما درآینده ناچار به حرکت به این سمت خواهیم بود.

اعتماد سازی مهمترین پشتوانه اجرایی انتخابات است 


 رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان استان کرمان در این نشست با اشاره به زمینه های لازم برای برگزاری انتخابات سالم و شفاف در کشور و تدوین قوانین در این حوزه گفت: باید باور کنیم که نباید آخرت خودمان را به دنیای دیگران بفروشیم و لذا بحث اعتمادسازی بهترین پشتوانه اجرایی انتخابات است.
حجت‌الاسلام علی توکلی افزود: باید با پیشگیری و اعتمادسازی و همچنین تعامل اعضای هیأت های اجرایی و نظارت، با شکل گیری تخلفات در انتخابات مقابله کنیم و اگر بتوانیم از طریق رسانه ها اهمیت انتخابات را برای مردم روشن کنیم که چقدر این انتخابات در سرنوشت آن ها مؤثر است، می توانیم زمینه مشارکت بیشتر مردم را فراهم کنیم.
رئیس ستاد انتخابات استان نیز در این نشست با اشاره به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس استان در 9 حوزه اصلی و فرعی در دوم اسفندماه گفت: پیش بینی کرد حدود 2هزار شعبه اخذ رای در استان داشته باشیم که کار بزرگی است .

محمد بصیری با اشاره  به تأکید مسئولان کشور برای الکترونیکی برگزار نمودن انتخابات اظهار داشت : زمینه این امر تاحدودی در استان فراهم شده  و حتی بدنبال برگزاری انتخابات بصورت تمام الکترونیکی در حوزه انتخابیه کرمان و راور هستیم.

براساس این گزارش اعضای ستاد انتخابات و اعضای هیات نظارت استان کرمان هر کدام با بیان نقطه نظرات خود بر انتخاباتی پرشور ، سالم و بدور از هر گونه شائبه سیاسی تاکید کردند که زمینه ساز رشد و تعالی استان می باشد تاکید کردند. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.