ابراهیم جعفری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در طرح نذر نشاء به خیارکارانی که دچار خسارت شده‌اند، نشاء رایگان تحویل داده می‌شود.

جعفری افزود: این طرح برای کشاورزان مناطق محرومی است که تمام سرمایه خود را برای کشت خیار گذاشته بودند ولی در اثر بارش باران و جاری شدن سیلاب طی هفته گذشته دچار خسارت شده‌اند.

وی تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح جلوگیری از زیان قشر محروم کشاورز است.

مسئول گروه جهادی شهدای جبالبارز جیرفت به نام گذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امیدواریم با این اقدام بتوانیم نقش مهمی در تحقق شعار سال داشته باشیم.

وی اظهار داشت: با توجه به بارندگی‌های اخیر و خسارتی که تگرگ به برخی از  گلخانه‌دارن و کشاورزان جیرفتی وارد کرده است، گروه جهادی فانوس جنوب آمادگی دارد تا با کمک گلخانه‌داران، مردم و خیران، در تهیه بذر و نشا به کشاورزان کمک کند.

جعفری ادامه داد: کشاورزانی که خسارت دیده‌اند اگر قصد دارند دوباره گلخانه خودشان را احیا کنند، این گروه جهادی متناسب با میزان خسارت در تهیه بذر و نشا به آنها کمک می‌کنند.

وی بیان کرد: همچنین گلخانه‌دارن، خیران و مردم می‌توانند در این پویش مشارکت کنند تا با کمک یکدیگر، به کشاورزان خسارت دیده کمک کنیم.

مسئول گروه جهادی شهدای جبالبارز اظهار داشت: تاکنون خیران یکهزار و ۵۰۰ نشاء خیارسبز و چهار میلیون تومان اهدا کرده‌اند که این کمک‌ها بین متقاضیان نیازمند توزیع می شوند.

کشاورزان متقاضی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۳۵۰۷۲۱۹۶ تماس برقرار کنند.

به گفته فرماندار جیرفت بارش باران ۸۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرد.

جیرفت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.