به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار داود عامری روز چهارشنبه در هفتمین کنگره ملی ادبیات پایداری با حضور اساتید دانشگاه ها و پیشکسوتان دفاع مقدس در دانشگاه باهنر کرمان افزود: اگر ارزش های دفاع مقدس و مقاومت منتقل نمی شد اکنون شاهد ایجاد جریان مقاومت در منطقه نبودیم.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ مقاومت نفس به نفس منتقل شده است تصریح کرد: دانشگاه نیز باید به بدنه صنعتی مقاومت نزدیک شود زیرا برای صنایع فرهنگی ایران کمتر کار شده است.

 جمهوری اسلامی مفتخر به گفتمان مقاومت و پایداری است

سردار عامری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی مفتخر به گفتمان مقاومت و پایداری است، تاکید کرد: برگزاری کنگره ملی ادبیات پایداری اقدام بسیار بزرگی است و چیزی کمتر از کار رزمندگان در جبهه های مختلف نیست و مهمتر اینکه این همایش توسط افرادی که خود مبارزه را درک کرده اند، برگزار می شود.

وی به مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی طی سالهای اخیر اشاره کرد و افزود: برای انتقال ادبیات پایداری به جهان امروز باید در پی گام های خوب سالهای گذشته امروز گام های بلندتری برداریم.

سردار عامری به درخواست تشکیل انجمن ادبی دفاع مقدس با حضور دانشگاه های کشور اشاره کرد و گفت: اگر این ظرفیت های علمی کنار هم قرار گیرند درها برای جهانی شدن ادبیات دفاع مقدس باز می شود.

وی تصریح کرد: تجربه نشان داده برخی آثار مناسب اگر تبلیغ خوب و دسترسی آسان داشته باشند به یک جریان بزرگ تبدیل می شوند و بر عکس آن اگر بهترین آثار فاخر در کنار منزل و کتابخانه ها خاک بخورد اتفاق بزرگی نخواهد افتاد لذا می توان گفت نیازمندیم دانشگاه به بدنه صنعت فرهنگی این حوزه نزدیک شود.
سردار عامری گفت: یکی از مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایجاد نهضت ترجمه آثار دفاع مقدس و ارسال آن به محافل جهانی است و این مهم بدون انجام کار علمی دقیق و ایجاد زیرساخت مناسب امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: نگاه گسترده به مقاومت و پایداری باید شکل بگیرد زیرا محدود کردن مقاومت به جنگ هشت ساله و به میدان نبرد، جفا به دفاع مقدس و بزرگ ملت ایران است زیرا این ملت ۴۰ سال فقط در مقاومتی بزرگ درگیر بوده که دفاع مقدس یکی از آنها است.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور با اشاره به موضوع هفتمین کنگره ادبیات پایداری که ادبیات تطبیقی ایران و جهان در زمینه پایداری است؛ تأکید کرد: باید دنیای بیرون از خود را بشناسیم و ادبیاتی که خلق می شود را بدانیم.

وی به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی و بنیان گذار جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: جنگ در هشت سال دفاع مقدس فقط درون جبهه ها جریان نداشت.

وی ادامه داد: ۴۰ موضوع و محیط شناسایی شده که ادبیات پایداری و دفاع مقدس راجع به آنها می تواند حرف بزند و بزودی کتاب اتاق ۲۴ بازنشر می شود که داستان و روایت یک بانوی مهاجر جنگی است.

سردار عامری بیان کرد: امروز جهان محتاج فرهنگ و پیام نوین و جدی از ما است و ما به عنوان یک شیعه تنها وظیفه اداره خود را نداریم بلکه باید به آینده انسانیت و سعادت او هم بیاندیشیم و پرچمدار مفاهیم سعادت بخش باشیم.

۳۰۲۹ / ۵۰۵۴

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.