به گزارش ایرنا، علی حسینی محمدآبادی روز سهشنبه در کنفرانس خبری طرح مدیران پاسخگو افزود: این گروه برای جلوگیری از اختلال در بیمه‌پردازی باید در اسرع وقت به‌ صورت اینترنتی به نشانی www.samanehrefah.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند  و سریعا مراتب را به واحد نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی شعبه محل بیمه‌پردازی خود اطلاع دهند.

وی گفت: کارگران ساختمانی برای استفاده از مزایای قانون مربوطه باید در یکی از مشاغل مرتبط با صنعت ساختمان اشتغال عملی داشته باشند و ارائه کارت مهارت معتبر همان شغل از سازمان فی و حرفه‌ای وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ثبت‌نام در سامانه رفاهی کارگران ساختمانی الزامی است.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه ۴۲ میلیون نفر جمعیت کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند افزود: یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر در سطح استان از خدمات و حمایت های این سازمان بیمه ای بهره مند می شوند.
وی بیان داشت: ۱۲۰ هزار خانوار مستمری‌بگیر در این استان وجود دارد که در سال ۹۸ ماهانه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان مستمری با توجه به افزایش دستمزدها به این افراد پرداخت می شود.
 مدیرکل تامین اجتماعی کرمان با بیان اینکه در این استان ۵۰ هزار و ۱۰۰ کارفرما وجود دارد که کارآفرین کارگاه هستند تصریح کرد: در این کارگاه ها ۳۲۱ هزار نفر به طور مستقیم مشغول به کار هستند و با توجه به زیرساخت های موجود در استان رشد پنج درصدی را حوزه بیمه شدگان در پایان سال ۹۷ نسبت به سال قبل شاهد بودیم که نسبت به میانگین کشوری مطلوب است.
حسینی محمدآبادی از افزایش ۲ درصدی بیمه‌شدگان اجباری تامین اجتماعی استان طی ۶ ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: به آمار مستمربگیران کرمان نیز هشت درصد اضافه شده است.
وی از وجود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از زنان خانه‌دار تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دارخبر داد و  افزود: از ۳۷۰ هزار بیمه شده اصلی ۲۰ درصد آن‌ها بانوان هستند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه ۲۰ درصد از جمعیت جنوب استان کرمان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند بیان داشت:در مجموع ۴۷ درصد جمعیت استان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.
حسینی محمدآبادی خاطرنشان کرد: توسط معین اقتصادی در منوجان هزینه بیمه تعداد ۲۰۰ نفر پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه ۴ هزار و ۳۰۰ نفر اتباع خارجی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در استان کرمان هستند بیان داشت: دانشجویان نیز می توانند با انعقاد توافق نامه از خدمات بیمه تامین اجتماعی برخوردار شوند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان اشاره به طرح خدمات غیرحضوری مرحوم نوربخش در سازمان تامین اجتماعی گفت: مردم، بیمه شدگان و کارفرمایان بدون مراجعه به شعب با استفاده از خطوط اینترنتی و دیتا که وجود دارد می توانند سرویس های مورد نیاز خود را از سازمان تامین اجتماعی دریافت کنند.
۹۸۹۵/ ۵۰۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.