به گزارش ایرنا، حذف کلمه مقدس شهید از نام شهدا در تابلوی کوچه‌های ۲ خیابان شهر جیرفت طی روزهای اخیر، حاشیه‌های زیادی در فضای حقیقی و شبکه های اجتماعی به همراه داشت به گونه‌ای که برخی افراد، بدون بررسی لازم این اتفاق را به مسائل سیاسی و حتی سند ۲۰۳۰ ربط دادند و برخی هم شایعه عزل و استعفای شهردار را مطرح کردند،  اما شهرداری جیرفت در توضیحات و بیانیه‌های متعددی اعلام کرده که در این اتفاق، هیچ عمدی در کار نبوده و نام شهید در هنگام چاپ تابلوها از قلم افتاده بود که در کمتر از ۲۴ ساعت نسبت به اصلاح تابلوها اقدام شد.

شهردار جیرفت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نامگذاری معابر شهری از جمله مسائلی است که باید با درنظر گرفتن جوانب مختلف و ریشه‌های تاریخی، ملی، مذهبی، اجتماعی و فرهنگی جامعه همراه با احترام به باورهای مردم انجام شود و شهرداری جیرفت با لحاظ قرار دادن این معیارها توانسته رضایت شهروندان را به دست بیاورد.

۶۸ درصد کوچه‌های جیرفت به نام شهدا مزین شده است

نعمت الله حسین‌زاده  شهردار جیرفت با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه عنوان کرد: نامگذاری کوچه ها به نام مقدس شهدا همواره در دستور کار شهرداری جیرفت بوده و تاکنون بیش ۶۸ درصد کوچه های این شهر به نام شهدا مزین شده و این روند همچنان ادامه دارد.
وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون افزون بر هشت میلیارد ریال اعتبار برای نامگذاری کوچه‌ها و خیابان های جیرفت هزینه شده است.
شهردار جیرفت با بیان اینکه کوچه‌های محل تولد شهدا را به نام آن بزرگواران مزین کرده ایم گفت: این شهرداری با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، نامگذاری کوچه‌ها و خیابان‌ها را اجرایی کرده است.
وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را ضرورت جامعه اسلامی عنوان کرد و افزود: نامگذاری خیابان‌ها به نام شهدا، به احترام از خودگذشتگی و برکت خون شهیدانی است که امنیت و آرامش کشور را رقم زده‌اند.
حسین زاده گفت: چاپ ناقص تابلوها توسط پیمانکار طرحِ نامگذاری کوچه ها باعث نارضایتی شهروندان شده بود که در کوتاهترین زمان ممکن این ایراد را برطرف کردیم.

عزل شهردار جیرفت شایعه بود
رئیس شورای شهر جیرفت ضمن تکذیب خبر برکناری و استیضاح شهردار گفت: به عنوان رئیس پارلمان محلی جیرفت از این موضوع بی اطلاع هستم، شهردار جیرفت در اوج اقدامات سازندگی خود قرار دارد و با شجاعت و صلابت در حال خدمت به مردم است.

حسین مشایخی افزود: از طریق معاونت حقوقی شهرداری و شکایت به مراجع قضایی با شایعه پراکنان به شدت برخورد خواهد شد.
وی ادامه داد: همیشه به قطار در حال حرکت سنگ اندازی می شود و این اتفاق نشان می‌دهد مجموعه شهرداری و شورای شهر در خدمت رسانی هر چه بهتر به شهروندان موفق بوده است.
رئیس شورای شهر جیرفت تصریح کرد: حین انجام طرح نامگذاری معابر و کوچه‌های شهر و به دلیل حجم زیاد کار، تعدادی از تابلوها ناقص چاپ شده بود که پس از تذکر دلسوزان، طی ۲۴ ساعت اصلاح شد.

وی تصریح کرد: عده ای مغرض، هنوز تصاویر قبلی تابلوها را در شبکه های اجتماعی بازنشر می‌دهند و در پی جوسازی و بر هم زدن جو آرام شهر و تشویش اذهان عمومی هستند و از همین تریبون اعلام می‌کنم با شایعه سازان برخورد جدی خواهد شد تا خدمات مجموعه مومن و متدین شهرداری را به راحتی زیر سوال نبرند.
مشایخی اظهار داشت: شهرداری جیرفت افتخار دارد بیشترین تعداد فرزندان شاهد شاغل در ادارات را به خود اختصاص داده و افکار عمومی و مردم انقلابی به خوبی می‌توانند در این باره قضاوت کنند و سنگ اندازی و حاشیه سازی‌ها راه به جایی نخواهد برد.
بسیاری از کوچه‌های جیرفت بدون نام بودند
احسان سالاری شهروند جیرفتی هم به ایرنا گفت: شهرداری عملکرد خوبی در زمینه نامگذاری کوچه‌ها داشته چرا که پیش از این، بسیاری از کوچه‌های شهر بدون نام بودند و این موضوع، مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده بود.

گزارش از هادی شفیعی مجاز
۷۴۵۰/۷۴۲۹ / ۵۰۵۴

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.