به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با محوریت مشکلات زغالسنگ  اظهار داشت: برای اینکه سه هزار و ۲۰۰ نفر کارگر مشمول بازنشستگی زغالسنگ در استان کرمان بازنشسته شوند، باید چهار درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور به تامین اجتماعی پرداخت شود که ۱۲۸ میلیارد تومان بار مالی دارد و زغالسنگ این منابع را ندارد.

وی افزود: مقرر شد دو راه با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اتاق بازرگانی در زمینه استفاده از حقوق دولتی معادن استان و تقسیط بدهی به صورت ۱۰ ساله و پرداخت قسطی به تامین اجتماعی دنبال شود.

فدائی تصریح کرد: همچنین مقرر شد بعد از این چهار درصد حق بیمه با پیگیری اتاق بازرگانی و دریافت مصوبه شورای گفت و گوی ملی و سایر مراجع، به صورت مستمر و ماهیانه دریافت شود.

استاندار کرمان  پیرامون مطالبات شرکت زغالسنگ استان کرمان از ذوب آهن اصفهان بیان کرد: مطالبات از ذوب آهن اصفهان مصوبه هیات دولت را دارد و پیش بینی منابع نیز انجام گرفته اما بخشی از مصوبات اجرا و پرداخت بدهی صورت نگرفته که قرار شد توسط نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت  این مسئله پیگیری شود.

وی درباره قانون معافیت مالیات مستقیم افزود: به دلیل اینکه بهره بردار و صاحب معدن متفاوت هستند، مشمول قانون مالیاتی نمی شوند و قرار شد اتاق بازرگانی در این زمینه پیگیری و مصوبه شورای گفت و گوی ملی و سایر مراجع را اخذ کند.

انتقاد استاندار از برخی مدیران 

استاندار کرمان در بخشی از سخنان خود با اشاره به انتقاد برخی افراد مبنی بر اینکه استاندار پیرامون برخی مدیران استانی بد می گوید، گفت: من  از مدیرانی که دلسوزانه کار مردمن را پیگیری نمی کنند  بد می گویم نه از همه مدیران زیرا معتقدم مدیری دلسوز است که از همه ظرفیت های قانونی و همچنین ظرفیت های قانونی که متقاضی از آن اطلاع ندارد، استفاده و به توسعه این استان کمک می کند.

وی با اشاره به برخی مشکلات در استفاده از ابزارهای قانونی بیان کرد: مدیری دلسوز است که از تمام ظرفیت های قانونی و همچنین ظرفیت های قانونی که متقاضی از آن اطلاع ندارد، استفاده کند.

۳۰۲۹/۹۸۸۹/ / ۵۰۵۴

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.