اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، علی بابایی روز چهارشنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا با اشاره به مشارکت مردم در سمن ها افزود: موضوع مشارکت مردم در امور جامعه که در قالب سمن ها انجام می شود موضوع مهمی است اما صدور مجوز این سازمان های مردم نهاد از سوی چند سازمان انجام می شود که یک مشکل عمده در این زمینه است.
وی ادامه داد: صدور مجوز از مراجع متعدد از قبیل بهزیستی، نیروی انتظامی، فرمانداری و غیره نوعی پراکندگی و کار جزیره ای را در این زمینه ایجاد کرده که این امر سبب ارائه خدمات با کیفیت پایین در حوزه مسائل اجتماعی شده است.
فرماندار کرمان با بیان اینکه دسته بندی سازمان های مردم نهاد براساس نوع فعالیت و خدمت آن ها توسط فرمانداری کرمان در حال پیگیری و انجام است افزود: فرمانداری کرمان فارغ از مرجع صدور مجوزها به دنبال این است که سازمان های مردم نهادی که در زمینه های مشترک کار می کنند؛ دسته بندی و جمع بندی شوند.
بابایی با اشاره به اینکه 47 سمن در کرمان در حوزه آسیب های اجتماعی فعالیت می کنند بیان داشت: برای تایید مجوزهای این سازمان مردم نهاد باید به سمت عملکرد آن ها پیش بریم.
** رسالت رسانه ها پیگیری، اطلاع رسانی و مطالبه گری است
وی با بیان اینکه رسالت مجموعه رسانه ها پیگیری، اطلاع رسانی و مطالبه گری است گفت: بعضی رسانه ها به ارتقای نظام فکری شهروندان توجه نمی کنند و گاهی در فضای مجازی اخباری بدون نام و نشان و سند منتشر می کنند که هر چند ممکن است بعد تکذیب شود؛ اما تبعات بدی برای جامعه دارد لذا بازگویی اخبار باید به گونه ای باشد که ضربه ای به نظام وارد نکند.
فرماندار کرمان با اشاره به موضوع کودکان خیابانی و کار تصریح کرد: هفته پیش تعدادی از کودکان خیابانی از سرچهارراه ها جمع آوری شدند که متاسفانه عده ای در برابر آن موضع گرفتند و آن را پسندیده نمی دانستند در حالی که این کار طبق دستورالعمل ها و با حفظ صیانت کودکان انجام گرفته بود.
بابایی ادامه داد: در این گونه مباحث اجتماعی اگر رسانه ها واقعیت ها را به خوبی تبیین کنند و موضوع به روشنی برای مردم تحلیل شود در پیشرفت کار بسیار موثر خواهد بود.
وی بر لزوم تغییر نگاه ها به برخی مسائل اجتماعی تاکید کرد و گفت: برخی از مسائل اجتماعی به وجود آمده طی یک یا دو روز شکل نگرفته اند که به راحتی قابل حل باشند بلکه باید با ملاحظات خاص خود مساله پیگیری شوند.
فرماندار کرمان تصریح کرد: برای بسیاری از مسائل اجتماعی دستورالعمل های شفاف تدوین شده اما مهم این است که این اجرای این دستورالعمل ها همراه با حمایت رسانه ها و دستگاه های مرتبط باشد.
** تجمیع زمین های کشاورزی در شهرستان کرمان
بابایی به اشاره به اقدامات و عملکرد نظام تصریح کرد: با وجود همه مشکلات مالی که دولت دارد؛ اقدامات چشمگیری در زمینه آسفالت روستایی، آب رسانی، بهداشت و غیره انجام شده این در حالی است که ضریب گازرسانی در شهرستان کرمان به 99 درصد رسیده و برق رسانی به تمامی روستاهای بالای 10 خانوار انجام شده است.
فرمانداری کرمان تجمیع زمین های کشاورزی به منظور صرفه جویی در مصرف آب در شهرستان کرمان را یکی از اقدامات مهم دانست و گفت: تاکنون حدود 250 هکتار از اراضی روستای کشیت در بخش گلباف تجمیع و به روش آبیاری تحت فشار آبیاری می شود که بیش از 85 درصد کار با کمک دولت انجام شده است.
وی تصریح کرد: امروز بخش شهداد در حال تبدیل شدن به قطب تولید سیر استان است که این کار با تغییر الگوی کشت انجام شده و با ورود سرمایه گذاران به بحث صنایع تبدیلی تحولی بزرگ در این زمینه رخ می دهد.
بابایی خاطرنشان کرد: کرمان در حوزه گیاهان دارویی نیز رشد خوبی داشته است به طوری که از هشت هکتار کشت به 150 تن در سالجاری رسیده است و پیش بینی می شود تا سال آینده به 700 هکتار برسد.
** تدوین کتاب فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان کرمان
فرماندار کرمان از تدوین کتاب فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان کرمان خبرداد و گفت: در این کتاب بیش از 200 فرصت سرمایه گذاری در شهرستان احصا و طرح توجیه فنی و اقتصادی برای هر طرح تعریف شده است.
وی با اشاره به اینکه در قالب برگزاری همایشی می توان حوزه های سرمایه گذاری را به مردم معرفی کرد یادآورشد: در موضوعات اقتصادی اتفاقات ارزشمندی در شهرستان رخ داده است اما باید اقدامات بیشتر و بزرگتری در این زمینه انجام شود.
بابایی افزود: کارگاه های متعددی در زمینه صنایع دستی، تولید گل نقره که پیشتر از اصفهان و یزد وارد می شد، تولید لامپ های کم مصرف ال ای دی و غیره در منطقه شرف آباد و سیدی کرمان راه اندازی شده و مشغول فعالیت هستند و در زمینه سنگ های قیمتی پیگیر برپایی نمایشگاه هستیم.
**نصب 725 دوربین پایش تصویری در آینده نزدیک
فرماندار کرمان با اشاره به اینکه دوربین های پایش تصویری به منظور ایجاد امنیت در بخش هایی از شهرستان کرمان انجام شده است گفت:تاکنون پایش تصویری در شهر زنگی آباد با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 200میلیون تومان به طور کامل انجام شده و در شهر کرمان 725 دوربین های پایش تصوریری نصف خواهند شد.
وی خاطر نشان کرد: در حوزه های اجتماعی حجم کار بالایی وجود دارد که همکاری خیرین در این زمینه را می طلبد.
بابایی تصریح کرد: در امور اجتماعی بخشی از کار بر عهده دولت و بخشی برعهده سمن ها و مردم است در حوزه نظارت هم بخشی توسط دولت و بخشی هم توسط مردم باید انجام شود.
9895/ 5054
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.