محمد ساردویی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طول مجموع محور مورد نظر، از شهرستان فاریاب تا محل اتصال به شهرستان ارزوئیه حدود 53 کیلومتر بوده که تقریبا همه این مسیر، کوهستانی است.
وی تصریح کرد: این راه به 2 قطعه تقسیم شده که قطعه اول آن فاریاب به روستای زهمکان به طول 33 کیلومتر که 6 کیلومتر آن آسفالت شده و 12 کیلومتر آن آماده آسفالت است و 10 کیلومتر آن در حال خاکبرداری و اقدامات بعدی است.
ساردویی ادامه داد: قطعه دوم، محور زهمکان به ارزوئیه بوده که تا روستای سرنی پنج و نیم کیلومتر آماده آسفالت و پنج و نیم کیلومتر آن در دست اجرا و 11 کیلومتر از آن نیز باقی مانده است.
مدیر کل راه و شهر سازی جنوب کرمان گفت: برای اجرای این طرح، علاوه بر هزینه 200 میلیارد ریالی که تاکنون انجام شده، اعتباری حدود 300 میلیارد ریال نیاز است که با تامین این اعتبار بتوانیم هر چه سریعتر، پروژه را به بهره برداری برسانیم.
ساردویی همچنین از افتتاح کارخانه آسفالت قمادین فاریاب خبر داد و گفت: این کارخانه نخستین کارخانه آسفالت شهرستان فاریاب است که با هزینه 60 میلیارد ریال راه اندازی شده که 150 تن آسفالت در روز تولید می کند.
وی افزود: این کارخانه توسط بخش خصوصی و با حمایت های دولتی احداث و با اشتغال 60 نفر مورد بهره برداری قرار گرفته است.
مرکز شهرستان فاریاب در 330 کیلومتری جنوب مرکز استان است.
3029/7450/7429
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.