اخبار مرتبط

رضا اسماعیلی روز چهارشنیه در حاشیه گردهمایی آموزشی قوانین و مقررات بیمه بیکاری با قدردانی از حضور افتخارآفرین ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن افزود: خدمت رسانی درست و مطلوب شایسته این مردم است.
وی با اشاره به اینکه در سال 95 حدود 221 هزار و 300 نفر مقرری بیمه بیکاری در سطح کشور وجود داشته است که سهم استان کرمان سه هزار و 503 نفر بود گفت: این رقم از سال 95 تاکنون به چهار هزار و 653 نفر رسیده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان یادآورشد: تحریم ها، مسائل اقتصادی، تامین مواد اولیه کارخانه ها، خشکسالی ها و تغییرات دمایی موجب کاهش محصولات پسته و مرکبات شد که از جمله دلایل افزایش بیمه بیکاری طی سال های اخیر بوده است.
اسماعیلی، از کاهش قطع مقرری بگیران بیمه بیکاری امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: تعداد قطع مقرری بگیران بیمه بیکاری طی سال گذشته 2 هزار و 84 نفر بوده و در سال 97 به یکهزار و 604 نفر رسیده که کاهش 20 درصدی را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه طی سال گذشته 2 هزار و 383 نفر و در سال جاری 2 هزار و 956 نفر به سازمان تامین اجتماعی برای بیمه بیکاری معرفی شدند افزود: طی سال 96 نیز 2 هزار و 700 پرونده و در سال جاری 2 هزار و 875 پرونده از طریق کمیته های 2 نفره بررسی شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه آمار بیمه بیکاری در کرمان نشان دهنده این است که رونق در این استان وجود دارد تصریح کرد: در استان از 296 هزار بیمه شده اجباری به 310 هزار بیمه شده اجباری رسیده ایم که این مهم نشان دهنده سطح فعالیت های اقتصادی در سطح استان است.
اسماعیلی با بیان اینکه ضریب پوشش بیمه تامین اجتماعی در جنوب کرمان پایین است گفت: پیشنهاداتی برای ضریب پوشش بیمه ای ارائه شد اما عملیاتی نشد و اگر این مهم تحقق یابد؛ عقب ماندگی ضریب پوشش بیمه ای نسبت به سایر استان ها جبران می شود.
3029/9895
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.