اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدمهدی تندگویان روز سه شنبه در حاشیه آغاز به کار نخستین انتخابات هیات رئیسه مجمع ملی سمن های جوانان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در حال حاضر یکهزار تشکل در نوبت ثبت نام وجود دارد افزود: با شکل گیری مجمع ملی جوانان به طور قطع تعداد تشکل ها در حوزه جوانان افزایش می یابد و در زمینه کیفی سازی نیز عملکرد بهتری خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه موضوع مجمع ملی سمن های جوانان 20 سال در کشور مطرح بوده است افزود: نخستین مصوبه این مجمع مربوط به سال 1376 است که به هر دلیلی فعالیت مجمع در کشور ادامه نداشته است.
تندگویان با بیان اینکه بعد از 20 سال جوانان به این آرزو رسیده اند گفت : انتخابات امروز مجمع برای نخستین بار درتاریخ انقلاب اسلامی برگزار شده است.
معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه طی یکسال گذشته تاکنون رفع مشکلات و موانع، تدوین آیین نامه ها، دستورالعمل ها و اساسنامه این مجمع انجام گرفته است تصریح کرد: در سال 96 نیز در شیراز اساسنامه مجمع ملی سمن های جوانان تایید و کارهای حقوقی آن انجام شد.
وی با بیان اینکه همه شرکت کنندگان این مجمع شاهد برگزاری انتخابات دموکراتیک قانونمند هستند گفت : نامزدها در استان ها با دستورالعمل های ارائه شده از سوی وزارتخانه توسط جوانان برای انتخابات معرفی شدند.
تندگویان با اشاره به اینکه نامزدهای این انتخابات طی یک ماهه گذشته برنامه های تبلیغاتی خود را در فضای مجازی اعلام کرده اند یادآورشد: از مجموع 31 نامزد 9 نفر به عنوان اعضای اصلی و 2 نفر علی البدل برای مجمع ملی انتخابات می شوند.
معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه بعد از ظهر امروز (سه شنبه) با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزرا، مجمع ملی جوانان به طور رسمی فعالیت خود را آغاز می کند تصریح کرد: امیدواریم مجمع ملی سمن های جوانان دستاوردهای خوبی را در حوزه جوانان رقم بزند.
وی با بیان اینکه مجمع ملی جوانان به عنوان یک نهاد غیردولتی فعال در حوزه جوانان می توانند به اخذ مطالبات تشکل ها و انعقاد تفاهم نامه های کشور ورود کند گفت: این مهم نیز می تواند به مطالبات جوانان در حوزه اشتغال کمک کند.
تندگویان با بیان اینکه با تغییر دولت ها این مجمع قابل تعطیل نیست زیرا مجمع به یک نهاد عمومی غیردولتی تبدیل شده است تصریح کرد: با رسمیت مجمع ملی سمن های جوانان اعضای هیات رئیسه آن باید تلاش کنند تا از مجلس ردیف بودجه اختصاصی بگیرند و در برنامه های سازمان برنامه ثبت شود.
وی با اشاره به اینکه تمام نمایندگان مجامع استانی در این انتخابات شرکت کردند یادآورشد: مجامع استانی طی 2 ساله گذشته راه اندازی شده است.
معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه فعالیت مجمع یکساله است و در سال آینده مجدد این انتخابات باید برگزار شود گفت: فعالیت تمام تشکل ها در حوزه جوانان کوتاه مدت است.
3029/9895
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.