اخبار مرتبط

«آذر ولی‌زاده» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: باتوجه به وضعیت بیماری کرونا و قرنطینه خانگی، انتظار این بود کمترین تخلفات شکار و صید و داشته باشیم اما متاسفانه آمار تخلفات بالا رفته است.

او آماری از میزان دستگیری‌ها ارایه نداد اما گفت که تخلفات در مناطق «زله زرد«، «بیستون» و «قراویز» که مناطق شکار ممنوع هستند رخ داده است.

وی مناطق شکار ممنوع استان را زله زردد و «قراویز» اعلام کرد و گفت: همچنین مناطق بیستون، بوزین و مرخیل، امروله و دالاخانی و قلاجه نیز جزو مناطق حفاظت شده هستند.

وی وسعت میزان حفاظت شده استان کرمانشاه را در مجموع ۱۶۱ هزار هکتار ذکر کرد و افزود: محیط‌بانان استان در همه مناطق حفاظت شده به صورت شبانه روزی در حال گشت و پایش های شبانه هستند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه در ادامه اظهارداشت: با هماهنگی و همراهی محیط‌بانان در تمامی مناطق تحت مدیریت آماده باش اعلام شده بود و باید گفت متاسفانه آمار تخلفات بالا رفته و این اداره کل با همت همکاران محیط بان خود بالاترین میزان دستگیری متخلفان  شکار و صید و در این ایام را نسبت به سنوات قبل داشته است.

او این دستگیری ها را از یک طرف نشان دهنده حضور همیشه در صحنه همکاران ما و از طرفی نشانه عدم‌رعایت قانون توسط قانون شکنان دانست.

ولی زاده افزود: با این حال ما شبانه‌روزی در تمام ایام سال بدون هیچ تعطیلی در خدمت مردم و حفاظت از محیط زیست بوده و هستیم.

وی از مردم خواست هرگونه گزارشات را با سامانه ۱۵۴۰ محیط زیست در میان بگذارند و یادآوری کرد که  قطعا برخوردهای قضایی شدیدی توسط دستگاه قضایی استان هم با این متخلفان انجام شده و از این بابت از دادستانی های استان کمال تشکر را داریم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.