آیت الله مصطفی علما سه‌شنبه شب در مراسم شام غریبان سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی که در مسجدالنبی کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: حاج قاسم سلیمانی نسبت به اینکه یک انسان عادی بود به خوبی در عرصه سیاست حاضر شد، مردی ساده و در راه خدا بود.
وی اظهار داشت: این شهید والامقام سوریه، عراق و ایران را مدیریت می کرد و بر قلب افراد حکم فرما بود.
امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر اینکه یک کرمانی خداپرست خاورمیانه را مدیریت می کرد، افزود: ملت بزرگ‌ ایران شب ها را با این امید می خوابیدند که نظامیانی همچون حاج قاسم سلیمانی دارند.
آیت الله علما اضافه کرد: حاج قاسم جریان ساز بود، در بندرعباس، کرمان، سیستان و بلوچستان تربیت شدگان حاج قاسم را می توان پیدا کرد که امروز فرماندهان ارشد کشور هستند.
وی با تاکید بر اینکه ما به سپهبد سلیمانی های بسیاری نیاز داریم، افزود: حاج قاسم با دید روحانی و توکلی که به پرورگار داشت ترسی از مرگ‌ نداشت و چهل سال به صورت مداوم به پاسداری پرداخت.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، حاج قاسم را صاحب درکی قوی دانست و یادآور شد: تیپ های فاطمیون، حشد الشعبی، حیدریون، زینبیون و دیگر تیپ های قدرتمند الهی را حاج قاسم ایجاد کرد.
آیت الله علما با بیان اینکه خون سردار سلیمانی نیز همچون دوران حیاتش برای ملت ایران رهنما خواهد بود، گفت: ملت بزرگ ایران اسلامی حتی در مراسم خاک سپاری این شهید والامقام جوری به استقبال رفتند که حدود ۵۰ نفر جان خودشون را از دست دادند.
وی با تاکید بر اینکه خون حاج قاسم در دنیا خودنمایی خواهد کرد، گفت: اسرائیلی که همیشه تمام رخددادهای این چنینی بر گردن می‌گرفت پس از ترور شهید سلیمانی از ترس اعلام کرد که هیچ دخالتی نداشته است.
امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر اینکه خون حاج قاسم دنیا را در بر خواهد گرفت، گفت: درست است که باید انتقام بگیریم اما انتقام جمهوری اسلامی ایران عقلانی و جبران ناپذیر خواهد بود.
آیت الله علما باتاکید بر اینکه مراسم تشییع حاج قاسم و حضور پرشور مردم در تاریخ بی نظیر بود، گفت: این شخص با قدرت الهی می توانست تمام مردم را متحد کند.
وی تاکید کرد که حاج قاسم های بسیاری در ایران اسلامی ظهور خواهند کرد و جهان‌ را تحت تاثیر خود قرار می دهند.
در مراسم شام غریبان سردار سلیمانی، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، محمدابراهیم الهی تبار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه، سردار سرتیپ دوم علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی کرمانشاه، امیر سرتیپ دوم فرهاد آریانفر فرمانده ارشد ارتش در غرب کشور، سردار سرتیپ دوم بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم کرمانشاه، فضل الله رنجبر فرماندار و جمع کثیری از اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 

براساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رییس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

وزارت امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.