«جلیل بالایی» روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا، ضمن اشاره به اینکه بروز پدید آبگرفتگی در سطح شهرها به ویژه شهر کرمانشاه پس از بارندگی ها اجتناب ناپذیر است، گفت: مهمترین مشکل شهروندان در بارندگی های اخیر آبگرفتگی معابر بود.

وی با بیان اینکه این بارندگی ها خسارتی به همراه نداشته، گفت: بارش های امسال در سطح استان در مدت زمانی کوتاهی و باشدتی زیاد رخ می دهند که این امر منجر به آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه یادآور شد: در بارندگی های روزهای گذشته دیدیم که در کمتر از ۳۰ ساعت ۵۱ میلی‌متر باران بارید که این منجر به جاری شدن رواناب در سطح خیابان ها به ویژه شهر کرمانشاه شد.

بالایی توضیح داد: اوج شدت بارش ها و آبگرفتگی معابر در نیمه شب بود از این رو مردم به دلیل آبگرفتگی معابر و کندی ترددها با کمترین مشکل روبه رو شدند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه در روزهای آینده نیز شاهد بارش برف و باران در سطح استان خواهیم بود، گفت: هشدارهای لازم به دستگاه های اجرایی برای رویارویی با این سامانه بارشی داده شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه افزود: باتوجه به احتمال بارش برف در گردنه ها و جاده های کوهستانی استان، راهداری کرمانشاه در حالت آماده باش قرار دارد تا در صورت بسته شدن راه ها برای بازگشایی آنها اقدام کند.

آمادگی راهداری

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه نیز از آماده‌باش زمستانی در جاده‌های استان خبر داد و گفت: ۴۸ راهدارخانه در این ایام فعال است و ۴۳۰ نیروی راهداری در قالب اکیپ‌های مختلف در این راهدارخانه‌ها آماده هستند.

«فریبرز کرمی» در گفت و گو با ایرنا با اشاره به آمادگی ماشین‌آلات و تجهیزات راهداری، افزود: ۲۸۵ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین از جمله ۳۷ دستگاه کامیون نمک‌پاش و برف‌روب، ۶۵ دستگاه برف‌روب، ۴۱ دستگاه نمک‌پاش، چهار دستگاه برف‌خور، ۴۶ دستگاه گریدر، ۲۶ دستگاه بلدوزر و ۲ دستگاه تراکتور برف‌روب در استان فراهم است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه، از تامین شن و نمک موردنیاز برای جاده‌ها نیز خبر داد و گفت: نزدیک به ۴۰ هزار تن شن و نمک تامین شده است.

کرمی یادآور شد: بیشترین میزان شن و نمک در نظر گرفته شده با ۶ هزار و ۲۰۰ تن مربوط به شهرستان کرمانشاه است و برای مابقی شهرستان‌ها نیز به نسبت وضعیت راه‌ها ذخیره مناسبی فراهم است.

بارش‌ها تا یکشنبه ادامه دارد

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه هم در گفت وگو با ایرنا اعلام کرد: براساس پیش بینی نقشه های هواشناسی از روز جمعه تا اوایل یکشنبه با گذر سامانه بارشی دیگری از جو منطقه بارش باران در سطح استان پیش بینی می شود.

«محمد خسروی» با بیان اینکه بارش ها در روز شنبه از شدت بیشتری برخوردار است، عنوان کرد: این بارش ها در نواحی کوهستانی، گردنه ها و مناطق سردسیر استان کرمانشاه به صورت برف خواهد بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.