جلال الفتی روز یکشنبه در همایش و مجمع عالی بسیجیان گیلانغرب با حضور ۳۰۰ تن از بسیجیان افزود: این طرح ها در بخش های کشاورزی، صنعت، خدمات، صنایع دستی، عشایری و سایر زیر بخش ها است.

وی همچنین از اختصاص ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد طرح های اشتغالزا در مناطق مرزی این شهرستان خبر داد.

رییس اداره کار، تعاون رفاه اجتماعی گیلانغرب در ادامه معادن قیر طبیعی این شهرستان را به لحاظ کیفیت در زمره معادن بااهمیت خواند که از نظر استاندارد بین المللی هر سه عنصر لازم را دارا است.

الفتی افزود: ایران با یک درصد جمعیت دنیا حدود هشت درصد معادن جهان را در اختیار دارد و از حیث معادن قیر طبیعی رتبه سوم را پس از آمریکا و کانادا دارد که ۷۰ درصد آن در شهرستان گیلانغرب قراردارد.

وی گفت: با توجه به وجود ۷۰ درصد قیر طبیعی باکیفیت کشور با ذخیره بیش از ۲ میلیون تن  در دل ارتفاعات جنوب غربی شهرستان گیلانغرب،۴۲ معدن ثبت شده در این شهرستان وجود دارد.

 سرگرد پاسدارمحمد جواد نجفی جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه گیلانغرب نیز گفت: این همایش با رویکرد احصای آسیب های حوزه های مختلف اجتماعی و اقتصادی و با هدف ارایه راهکارهای استفاده از ظرفیت های منطقه به منظور رونق اقتصادی، تحقق شعار سال، اشتغالزایی و توسعه شهرستان و کاهش آسیب ها برگزارشد.

در این همایش اساتید و صاحب نظران متخصص طرح های کارشناسی شده در ۲ بخش اقتصادی و حقوقی را ارایه کردند، همچنین طرح هر مسجد یک حقوقدان بااستفاده از حقوقدانان بسیجی به منظور آموزش و مشاوره رایگان به مردم با ایجاد مشاوره های حقوقی در تمامی مساجد از جمله مواردی بود که در این همایش به آن ها پرداخته شد.

در پایان از بسیجیان نمونه در حوزه های تخصصی تقدیر به عمل آمد. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.