عبدالرضا مصری عصر پنجشنبه در شصت و چهارمین اجلاس مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان های کشور که در سرسرای جلسات استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: تناقض قوانین و اینکه همواره مجبور به وضع قانون جدید هستیم مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی افزود: وضع قوانین جدید به صورت مکرر کار را برای افراد و مدیران جهت تطابق با آن دشوار می کند و همین موضوع بر اجرای کارها نیز اثر منفی می گذارد.

مصری، تعدد و تزاحم مراکز تصمیم گیری در امور واحد را از دیگر مشکلات برشمرد و گفت: تصمیم گیری به این شکل امکان پاسخگویی را از بین می برد چرا که همگی مسوُولیت اتفاق را به گردن دیگری می اندازند.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعدد دستگاه های نظارتی با واحدهای اندازه گیری مختلف از دیگر چالش های پیش روست، یاداور شد: ما به قدری قانون داریم که گاهی خودمان هم سردرگم می شویم.

وی تصریح کرد: ایران با ۴ تا ۵ میلیون کارمند دولتی یکی از بزرگترین دستگاه های اداری دنیا را دارد در حالی که کارمندان دولتی در آمریکا بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر و در کشور دانمارک هشت هزار نفر است.

مصری در پایان به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر حذف قوانین مزاحم نیز اشاره کرد و گفت: این قوانین اجرای برخی برنامه های اقتصاد مقاومتی را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.