آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع کرمانشاه، یکی از برکات انقلاب اسلامی و امام راحل را نامگذاری هفته وحدت عنوان کرد و افزود: امروز ۱.۵ میلیارد مسلمان در سراسر جهان هستند که به دلیل چنددستگی از قدرت لازم برخوردار نیستند.

وی جوانان را به تبلیغ و ترویج وحدت بین مسلمانان فراخواند و گفت: دنیای اسلام باید وحدت کلمه را با محوریت رسول‌ خدا و اهل بیت ایشان که مورد قبول همه است، حفظ کنند.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به وجود برخی اختلافات بین مسلمانان یادآور شد: مکان بحث و گفت و گو درخصوص این اختلافات دانشگاه‌ها و مدارس علمی است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، یکی از برکات انقلاب اسلامی را قطع نفوذ آمریکا دانست و افزود: آموزش‌ و پرورش باید اتفاقات دوران انقلاب را در کتب درسی وارد کند تا جوانان بدانند که چطور ثروت این مملکت توسط امریکایی‌ها و دیگر کشورهای زورگو بر باد می‌رفت.

آیت‌الله علما با اشاره به قدرت نظامی و بازدارندگی جمهوری اسلامی در زمان کنونی گفت: قبل از انقلاب کشورهای استعمارگر، گاز را مکعبی ۲ ریال  از ما می‌خریدند و خود با مبالغ بالاتر می‌فروختند اما امروز موشک‌های ما اجازه نمی‌دهد آمریکا و دیگر کشورهای منطقه، نگاه کج به این مملکت داشته باشند.

خطیب جمعه کرمانشاه در خطبه اول نماز جمعه این هفته، شهادت امام حسن عسگری (ع) را تسلیت و آغاز امامت حضرت مهدی (عج) را تبریک گفت.

آیت الله علما در هفتاد و دومین سالگرد هلال‌ احمر از خدمات این سازمان مردم نهاد و همچنین از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای برگزاری مراسم باشکوه ۱۳ آبان، تقدیر و تشکر کرد. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.