علی محمد زوراوند روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در هفته پیش رو تنها پدیده قابل ملاحظه وزش باد به صورت ملایم در روزهای میانی هفته خواهد بود.

وی همچنین با بیان اینکه دمای هوا در روزهای ابتدایی هفته آینده به طور مختصری و با روندی آرام کاهش می یابد، افزود: با این حال دمای شبانه تغییر چندانی نخواهد داشت.

زورآوند با بیان اینکه دمای امروز شهر کرمانشاه در گرمترین حالت به ۱۸ درجه بالای صفر می رسد، گفت: برای امشب نیز انتظار می رود حداقل دما به ۶ درجه بالای صفر برسد.

معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه یادآوری کرد: گرمترین نقطه امروز استان سومار با ۲۹ و قصرشیرین با ۲۸ درجه بالای صفر خواهند بود، ضمن اینکه سنقروکلیایی و کنگاور با حداقل دمای سه درجه بالای صفر سردترین شهرها خواهند بود.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تا ۱۵ آبان، میانگین بارش ها در استان به ۵۴ میلی متر رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل  حدود ۳۰ درصد کاهش و نسبت به دوره بلند مدت ۵۵ درصد رشد نشان می دهد.

زوراوند ادامه داد: ماهیدشت با ۱۲۱.۲ میلی متر، گهواره با ۸۴.۲ میلی متر و روانسر با ۷۵.۵ میلی متر در صدر پربارش ترین شهرهای استان قرار دارند.

معاون هواشناسی استان در پایان، میانگین بارش های امسال شهر کرمانشاه را نیز ۷۱.۵ میلی متر ذکر کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.