این هنرمند جوان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این عکس های پرتره مربوط به ۲ کودک اهل هورامان است، گفت: حضور در این نمایشگاه‌های بین‌المللی بسیار مهم است و به همه دنیا نشان می‌دهد زندگی در ایران آنگونه که رسانه‌های غربی می‌گویند، نیست.

حیدری افزود: برگزیده شدن حتی یک عکس در جشنواره‌های بین‌المللی می‌تواند منجر به جذب گردشگر و ایجاد اشتغال برای اهالی آن منطقه شود.

۲ عکس برگزیده طالب حیدری برای شرکت در جشنواره ایتالیا

وی که سال گذشته ۲ نمایشگاه عکس را در شهرهای «پاریس» و «زوریخ» با عنوان «هورامان »برگزار کرده بود، گفت: بعد از این نمایشگاه‌ها چندین نفر برای سفر به کشورمان و بخصوص منطقه هورامان ترغیب شدند و دید اشتباهی که نسبت به ایران داشتند، اصلاح شد.

جشنواره بین‌المللی عکاسی ایتالیا، در سه بخش تک‌رنگ، آزاد رنگی و سفر، که زیرنظر فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (FIAP)، فدراسیون هنر عکاسی ایتالیا و آمریکا است، در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۹ در شهر میلان ایتالیا برگزار می‌شود.

۱۷۱ عکاس با یک هزار و ۵۷۷ اثر در این جشنواره حضور دارند و آثار طالب حیدری در بخش‌های تک‌رنگ و آزاد رنگی، برگزیده و به جشنواره معرفی شده‌اند.

حیدری، متولد آذر ماه سال ۱۳۶۶ و اهل «باینگان» از توابع شهرستان «پاوه»» می‌باشد و تاکنون آثارش در بیش از ۱۵ جشنواره بین‌المللی برگزیده شده است. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.