هدایت حاتمی روز یکشنبه در همایش یاوران وقف که در امامزاده ابراهیم (ع) طاق بستان کرمانشاه برگزار شد، از مشکلات اقتصادی به عنوان یکی از عوامل تهدیدکننده امنیت یاد کرد که باید برای رفع آن اقدام کرد.

 وی با بیان اینکه اوقاف و امور خیریه در زمینه ایجاد اشتغال های خرد و کارگاهی و در حوزه خدمات رفاهی می تواند یاری رسان باشد، اضافه کرد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد برکت، بنیاد احسان، بنیاد مستضعفان و اوقاف هرکدام می توانند در زمینه رونق تولید نقش آفرین باشند.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه، پرداخت یک هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت چهار درصدی به روستاها و مناطق حاشیه ای استان در سال گذشته را بی نظیر عنوان کرد.

این مسوول از اشتغالزایی، کنترل تورم، کاهش فاصله طبقاتی بین اقشار آسیب پذیر و مرفه، بهبود فضای کسب و کار و حفاظت از محیط زیست به عنوان پنج هدف مهم در راستای توسعه اقتصادی یاد کرد که به دنبال تحقق آن هستند.

حاتمی با تاکید براینکه برای توسعه اقتصادی استان باید نرخ بالای بیکاری آن را کاهش داد، افزود: برای ایجاد اشتغال هدف‌گذاری شده و روند کاهشی بیکاری ادامه خواهد یافت به گونه ای که در تابستان امسال رتبه ۶ بیکاری کشور را داشتیم و باتلاش برای پایین آوردن نرخ تورم در رتبه ۲۳ کشور قرار داریم.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه از بهره برداری چندین پروژه باهدف بهبود فضای کسب و کار در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این استان در بخش های متعدد مستعد اشتغالزایی است و در زمینه بهبود فضای کسب و کار می خواهیم کرمانشاه را جزو پنج استان برای جذب سرمایه گذار تبدیل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تفاهم نامه ای در راستای ایجاد اشتغال در مناطق محروم با یک هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با کمک ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اشاره کرد.

وی با بیان اینکه تنظیم بازار استان برای دیگر استان ها به الگو تبدیل شده، افزود: از سال گذشته تاکنون توانستیم ۲۵ مرغداری را به چرخه تولید برگردانیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.