شورش فرامرزی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این مسابقه برای اولین بار در کرمانشاه و با حضور استاد بزرگ شطرنج آقای پوررمضانعلی و استاد بزرگ و قهرمان جوان جهان،«آرین غلامی» و ۲ تن دیگر از اساتید بزرگ این رشته برگزار می‌شود.

وی رتبه استان کرمانشاه را در رنکینگ کشوری جز هفت استان انتهایی عنوان کرد و گفت: متاسفانه مدارس شطرنج در استان کرمانشاه وضعیت مطلوبی ندارد و در زمینه تاسیس مدرسه شطرنج بسیار ضعیف کار شده است.

فرامرزی، علت رشد استانهای گیلان، تهران، همدان و لرستان در این رشته را تعداد زیاد مدارس شطرنج آنها دانست و افزود: به عنوان مثال در استان گیلان ۱۰۰ مدرسه شطرنج فعال وجود دارد.

سرپرست هیئت شطرنج کرمانشاه، با اشاره به نیروهای خلاق و متفکر کرمانشاه گفت: با کمک این نیروها و استادان بزرگ شطرنج کشور بنا داریم در آینده جام بین‌المللی بیستون را در کرمانشاه برگزار کنیم.

مدیر مدرسه شطرنج «استادبزرگ امیررضا پوررمضانعلی» هم به خبرنگار ایرنا گفت: روز جمعه همزمان با افتتاح این مدرسه، مسابقه شطرنج همزمان را بین ۳۰۰ نفر برگزار می‌کنیم.

حسین بهرامی از معرفی نسل جدیدی از شطرنج‌بازان کرمانشاهی خبر داد و گفت: با استفاده از روش‌های نوین در این مدرسه، علاوه بر بعد قهرمانی، خلاقیت‌های ذهنی را در ورزشکاران افزایش می‌دهیم تا در زندگی شخصی هم آرامش بیشتری داشته باشند و زودتر به موفقیت‌های مدنظر خود برسند. 

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۵۰ شطرنج‌ باز فعال و ۲۸ مربی دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.